Home » Cestování » Historie mobility ve ŠKODA Muzeu
auto

Historie mobility ve ŠKODA Muzeu

Víc než milion automobilů ročně
ŠKODA AUTO v současnosti prodává své vozy na 102 trzích světa, již podruhé za sebou vyrobila ročně více než milion automobilů a právě zahajuje další modelovou ofenzivu, tentokrát zaměřenou na segment SUV. Přitom čerpá ze své unikátní historie a bohatých tradic trvajících již více než 120 let – společnost založili Václav Laurin a Václav Klement již v roce 1895, od výroby jízdních kol a motocyklů přešla již roku 1905 k produkci osobních automobilů. V roce 1925 se firma Laurin & Klement stává součástí průmyslového koncernu ŠKODA, dalším milník se odehrál před 25 lety, v dubnu 1991 se totiž automobilka ŠKODA stala součástí koncernu Volkswagen.
ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi se nachází v původních výrobních prostorách z počátku 20. století. Prostor prošel před třemi lety rozsáhlou rekonstrukcí a změnil se v moderní výstavní prostor s originální koncepcí expozice.

Expozici tvoří tři části:

  • Tradice
  • Evoluce
  • Preciznost

Tradice představí šest výrazných modelů ŠKODA z různých modelových řad a období. Narazíte zde na luxusní státnické vozy, lidové typy i na závodní auta ověnčená mistrovskými tituly. Prohlédnout si zde můžete i unikátní dokumenty, dokreslující historii značky.
Část Evoluce mapuje vývoj značky ŠKODA, a to od prvních bicyklů až po nejnovější koncepty. Díky velmi bohaté tradici automobilky ŠKODA si v této expozici projdete evoluci individuální mobility doslova od prvopočátků a můžete pozorovat vývoj automobilového průmyslu.
Preciznost vám umožní nahlédnout do zákulisí renovace automobilů, od nálezového stavu až po výsledný veterán v precizním stavu.

ŠKODA Muzeum nabízí svým návštěvníkům také velmi žádané návštěvy výrobních provozů ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi a Vrchlabí. Vzhledem k velkému zájmu doporučujeme rezervaci termínu v předstihu. Po celou dobu prohlídky se vám věnuje zkušený průvodce, který poskytne odborný výklad o technologiích a procesech a zodpoví veškeré vaše dotazy.

Prohlídka v několika jazycích
ŠKODA Muzeum poskytuje návštěvníkům výklad v celé řadě světových jazyků, vedle angličtiny, němčiny či ruštiny není problém zarezervovat si prohlídku muzea či výrobních provozů v holandštině, italštině, francouzštině či španělštině. Vašemu výletu do Mladé Boleslavi se zahraničními přáteli tedy nic nebrání. Prohlídka muzea s exkurzí do výrobních provozů automobilky trvá přibližně 3 hodiny. Pokud máte ale zájem o výrobní technologie, je možné domluvit i podrobnější individuální program.

Další článek