Home » Cestování » Jak strávit podzimní dovolenou? V termálních lázních a se sklenkou vína
aquapark

Jak strávit podzimní dovolenou? V termálních lázních a se sklenkou vína

Vrcholem vinařské sezóny jsou ochutnávky mladých vín; u nás se konají Svatomartinské slavnosti s pečenou husou a Svatomartinským vínem

Do teplých krajin, nebo do lázní?
S ohledem na ochlazování počasí jsou v rámci podzimního cestování pro české turisty jasnou jedničkou pobyty v lázních a návštěva aquaparků, a to především na Slovensku a Maďarsku. Slovensko láká české návštěvníky z důvodu nulové jazykové bariéry. Češi se na Slovensku vždy dorozumí a díky blízké dojezdové vzdálenosti je Slovensko stále oblíbenější. S klesajícími teplotami se turisté v září přesouvají také více na jih a směřují například do jižní Itálie – na Ischii nebo Sicílii, do Chorvatska, španělské Andalusie nebo ještě dále – do Turecka, Egypta, Maroka a Tuniska.

Slavnosti vína
Vinařské slavnosti jsou pořádány po celé Evropě a jejich obliba mezi lidmi roste. Stále přibývají ti turisté, kteří si nenechají za žádnou cenu ujít svátky vinobraní, často s velkolepými historickými průvody, bohatým kulturním programem, vystoupením folklórních souborů a ukázkou tradičních řemesel. Hlavní sezóna vinařské turistiky začíná obdobím burčáku. Vrcholem vinařské sezóny jsou ochutnávky mladých vín; u nás se konají Svatomartinské slavnosti s pečenou husou a Svatomartinským vínem, podobně se Martinovanje slaví i na Slovinsku, a to v Mariboru vinobraním nejstarší vinné révy na světě. Ve Francii zase můžete ochutnat světoznámé mladé víno Beaujolais.

Jak cestujeme?
Na kratší cesty do zahraničí, včetně jednoho až tří přenocování, cestují čeští turisté rovnoměrně v průběhu celého roku. Na podzim se uskuteční okolo 25 % krátkých cest z celého roku. Až 80 % z pobytů do tří nocí si plánujeme sami. Individuální cestující využívají služeb cestovních kanceláří v případě rezervace letecké dopravy, organizované skupiny volí u cestovních kanceláří poznávací zájezdy po Evropě, a to autobusem a s odborným výkladem průvodce. Celých 97 % z kratších pobytů trávíme v rámci Evropské unie.

Další článek