Home » Domov » Moderní technologie posouvají možnosti zabezpečení objektů
alarm

Moderní technologie posouvají možnosti zabezpečení objektů

Asociace Gremium Alarm funguje v různých formách již od roku 1992, dají se za poslední dvě dekády pozorovat změny v nutnosti zabezpečovat svůj majetek? Jinak řečeno, jak se změnil počet vloupání od počátku devadesátých let?
V každém případě, pozorujeme významné změny v oblasti zabezpečení. Trendem jsou moderní technologie s připojením na internet, které umožňují ovládat několik různých systémů společně. Dnešní moderní zabezpečovací ústředny mohou být propojeny se systémem topení, chlazení, umí ovládat žaluzie a třeba i osvětlení. Samozřejmostí jsou integrace s kamerovým systémem a se systémy na detekci požáru, zaplavení a další. V neposlední řadě je využití různých forem panických tlačítek a klíčenek, třeba v případě seniorů.

Jak moc se změnila poptávka po zabezpečení např. s příchodem neustále dostupného internetového připojení?
Tento trend narůstá. Internetové připojení je dnes běžné i v rekreačních objektech a zabezpečení v kombinaci se systémem CCTV je velmi účinné. V mnoha případech se eliminují falešné poplachy a v případě, že jde opravdu o napadení objektu může majitel informovat policii ČR o dění v nemovitosti.

Doporučuji se nad zabezpečením jakéhokoli objektu vždy pečlivě rozmyslet a bezpečnost objektu, pokud je to možné plánovat dopředu.

Když člověk plánuje stavbu nového domu, případně se do nového domu stěhuje, jedním z problémů k řešení je právě systém zabezpečení. Jaké jsou optimální kroky ke správně zvládnutému zabezpečení nemovitosti? Na co si má dát člověk největší pozor?
Doporučuji se nad zabezpečením jakéhokoli objektu vždy pečlivě rozmyslet a bezpečnost objektu, pokud je to možné plánovat dopředu. V první řadě by zabezpečení mělo sloužit uživateli a nemělo by tomu být naopak! Je nutné se zamyslet, co od zabezpečení majitel očekává a kdo všechno bude systém obsluhovat. Tady mám na mysli například děti. Každý člověk by si měl dát pozor a zkontrolovat jestli firma i použité technologie mají potřebné certifikace/osvědčení a jestli je navržené řešení akceptovatelné pro pojišťovnu.

Žádný rejstřík nekvalitních zabezpečovacích firem zatím bohužel neexistuje.

Objevují se u nás společnosti, kterým by člověk s dostatkem informací zabezpečení svého domu nesvěřil? Existuje nějaký jednotný rejstřík nevěrohodných či nekvalitních firem, nebo se s podobnými problémy dokáže trh vypořádat již předem třeba skrz nutnost držet speciální osvědčení?
Bohužel ano. Setkáváme se s případy, že firmy nemají oprávnění k realizaci bezpečnostních technologií, falšují se certifikáty, využívají se seniory atd. Na tyto případy se vždy snaží naše asociace poukázat a většinou předáváme tyto případy příslušným orgánům k řešení. Žádný rejstřík bohužel zatím neexistuje. Kdokoli se však může na AGA obrátit a velmi rádi poradíme vždy několik profesionálních firem z dané lokality. Zároveň však současné době vzniká rejstřík firem, které bude AGA certifikovat „osvědčením kvality“.

Další článek