Domovská stránka » Ekologické Česko » FOKUS OPTIK SPOUŠTÍ PROGRAM PREVENTIVNÍ PÉČE O ZRAK ZAMĚSTNANCŮ PARTNERSKÝCH FIREM
Sponzorováno

Síť největších očních optik v Česku i na Slovensku Fokus Optik nabízí firmám zajímavý zaměstnanecký benefit. Vzhledem k přemíře technologií, kterým jsme v době pandemie museli čelit, nabádá ke zvýšené prevenci a apeluje na pravidelnou kontrolu zraku. Tu nyní mohou zaměstnanci firem podstoupit přímo v práci.

Časté používání počítačů, tabletů i chytrých telefonů, ať už během distanční výuky nebo v rámci home-officů, vedlo k nadměrnému zatížení očí, jehož důsledkem je tzv. digitální únava zraku. Ta se projevuje začervenáním, pálením i řezáním očí, u někoho dokonce i rozostřeným viděním.

Výzkumy ukazují, že některým z těchto symptomů trpí téměř 70 % dospělých. To také zjistil FOKUS optik, který kontroloval zrak zaměstnancům partnerských společností. Z pětistovky vyšetřených lidí měla třetina problém se zrakem.

Odborné vyšetření zraku přímo na pobočce FOKUS? Klikněte ZDE

Vzhledem k tomu, že v dnešním světě není prakticky možné, nepřijít do styku s modrým světlem chytrých zařízeních, je nutné oči chránit o to více.

Nepříjemné pocity spojené s očima mohou negativně ovlivnit i náš pracovní výkon. Proto jsme rádi, že zaměstnavatelé na tento typ benefitů slyší čím dál častěji.

Ľubor Chorváth, ředitel oddělení rozvoje obchodu

Společnosti, které by se rády zapojily do tohoto přínosného programu, mohou přímo kontaktovat [email protected]

Používání digitálních zařízení déle než 2 hodiny denně zvyšuje riziko vzniku digitální únavy zraku. Toto kritérium splňuje až 90 % dospělých. Polovina z nich do 30 let přitom stráví více než 9 hodin denně u obrazovek.

Další článek