Domovská stránka » Inovace a technologie » Věda a výzkum » FESTIVAL VĚDY ANEB VĚDAFEST 2020 U VÁS DOMA
Inovace a technologie

FESTIVAL VĚDY ANEB VĚDAFEST 2020 U VÁS DOMA

Letošní osmý ročník Festivalu vědy se kvůli stávajícím omezením uskuteční 3. září 2020 namísto tradičního dejvického „Kulaťáku“ online. Tematicky se zaměří na „Inovace pro budoucnost“.

Akci každoročně pořádá Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy, České vysoké učení technické a Vysoká škola chemicko-technologická v pražských Dejvicích, kde vždy první zářijový týden vznikne největší vědecká laboratoř pod širým nebem. Každoročně se akce účastní řada vysokých škol, akademických pracovišť, volnočasových institucí a firem. Festival vědy se koná za podpory Městské části Praha 6.

Letošní ročník bude jedinečný v tom, že proběhne online. Virtuální návštěvníci se 3. září z domova přenesou na „Kulaťák“, projdou si postupně všechny expozice a mohou se zúčastnit soutěže o ceny. Návštěvníci se dozví třeba jak se testuje koronavirus, jak se dá zjistit přítomnost pesticidů pomocí mobilu, jak pracovat s ekonomickými daty, co má společného člověk a zvíře, mikrořasy a vodík jako zdroj paliv budoucnosti, jak se chovají rostliny při změnách klimatu, ale i to, že klíšťata mohou být pro nás užitečná. Kompletní program Festivalu vědy je postupně doplňován na webu akce  www.festival-vedy.czINFO

Festival vědy je původním společným projektem VŠCHT Praha a ČVUT v Praze a Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy. Patronem Festivalu vědy je od prvního ročníku profesor Václav Pačes. Záštitu nad akcí převzal primátor hl. m. Prahy, MŠMT ČR a Rada vlády pro vědu, výzkum a inovace. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Kontakt:
Irena Krumlová
Email: [email protected]
Telefon: 604 861 827

Napište nám email!

Další článek