Domovská stránka » Odpovědné Česko » ANDY COCONUT O CESTOVÁNÍ
Odpovědné Česko

ANDY COCONUT O CESTOVÁNÍ

Andrea Zítková, známá také jako Andy Coconut, která má na svém instagramovém profilu více než 300 tisíc sledujících, proslavila se hlavně tanečními videi, svou zálibu v tanci našla už v útlém věku.

Jak většinou trávíte letní měsíce? Cestujete do zahraničí nebo zůstáváte v tuzemsku?

V letních měsících i v průběhu celého roku cestuji do zahraničí, hlavně k moři. Moře navštěvuji primárně ze zdravotních důvodů, a také ráda objevuji nová a vzdálená místa. Poznávám jinou kulturu, mentalitu, nebo třeba i kuchyni nejrůznějších zemí.

Vzhledem k situaci možná nebude lehké letos vycestovat za hranice. Máte nějaký plán a inspiraci pro čtenáře, co v létě podniknout v ČR?

Prozatím to celé nechávám otevřené, přeci jenom se situace mění každým dnem. Momentálně mám starosti hlavně s maturitou, takže nějaké potencionální plány budu řešit až po ní, času je ještě dost. Nicméně pokud opravdu nebude možné letos vycestovat za hranice, budeme společně s kamarády nejspíš cestovat po České republice. V tuzemsku existuje spousta míst, které vůbec neznám. Po maturitě určitě plánuji autoškolu, abychom se mohli bezpečně podívat na co nejvíce míst. Přesto se ale budu snažit vyhledávat místa spíše v přírodě, kde se nebude shromažďovat velké množství lidí … pokud se ovšem takto letos nerozhodne každý.

Chápu, že budou chtít být venku a na cestách hlavně lidé bydlící v bytech bez zahrady. Ze současné situace mám stále respekt. Nechci sama ohrožovat druhé, ani nechci být sama obětí toho, že lidé nerespektují druhé a nedodržují bezpečnostní opatření. Velmi mě mrzí, že už nyní spousta lidí ignoruje nařízení, shromažďují se ve velkých skupinách, nedodržují odstupy, nenosí roušky, mnohdy i sdílí potraviny a nápoje. Pokud to takto půjde dál, budu muset strávit toto léto na zahradě u bazénu – ačkoli si na jednu stranu myslím, že by to tak bylo nejlepší.

Máte v tuzemsku oblíbené místo, které byste doporučila čtenářům navštívit?

Místo, které bych určitě mohla doporučit v ČR, je Adršpach. Nádherná, okouzlující příroda, skály, jezírka, ale zároveň kvalitní výšlap. Než si ho celý projdete, nachodíte opravdu hodně a není to jen odpočinkový výlet. Dále také určitě Krkonoše, a to jak v létě, tak v zimě, a nakonec České Švýcarsko.

Jak se připravujete na letní dovolenou? Prozraďte nám 5 věcí, které si nikdy nezapomenete zabalit.

Jsem člověk, který všechno řeší až na poslední chvíli. Takže většinou balím až den předem a až tehdy zjišťuji, co všechno nemám nebo co jsem zapomněla koupit. Zvláštní, že mě tahle situace nikdy nepoučí a pokaždé se opakuje. Při balení myslím zejména na doklady, finance a léky, následně balím kosmetiku, plavky, opalovací krém…

Preferujete aktivnější dovolenou nebo raději na dovolené odpočíváte?

Preferuji aktivnější dovolenou, ráda navštěvuji co nejvíce míst v dané oblasti. Snažím se využít co nejvíce času k poznávání, abych si mohla odvézt domů spoustu zážitků a vzpomínek.

Další článek