Domovská stránka » Odpovědné Česko » ANNA ŠULCOVÁ A JEJÍ ŽIVOTNÍ STYL
Odpovědné Česko

ANNA ŠULCOVÁ A JEJÍ ŽIVOTNÍ STYL

Anna Šulcová, známá youtuberka, blogerka a pětinásobná výherkyně Czech Social Awards, o jejím životním stylu.
Čemu se věnuje ve svém volném čase, jak zvládá karanténní opatření a jak přistupuje k životnímu prostředí?

Čemu se nejvíce věnujete ve svém volném čase?

Hodně se zaměřuji na cvičení a zdravý životní styl, snažím se ostatní motivovat ke sportu, sama ráda tancuji, miluji živou hudbu a hraji na klavír. Samozřejmě se stále snažím vytvářet obsah na své sociální sítě. 

Jaký typ dovolené preferujete? Co na dovolené nejčastěji děláte?

Miluji cestování, posledních pár let preferuji poznávací zájezdy s kamarády. Ráda mám vše předem naplánované, takže i v případě dovolené musím mít předem vše zajištěné. S maminkou pak jezdím k moři, většinou do Řecka. Tam mě zrovna loni dost šokoval fakt, že plážové bary v režimu all inclusive zakazovaly čepování nealkoholických nápojů do vlastních lahví – pokaždé jste museli brát nový, malý kelímek. Kelímky se pak válely na pláži, lidi si to po sobě ani neuklidili. Poukazovala jsem na to i na svém instagramu, protože si myslím, že bychom se všichni měli chovat odpovědně.

Vlastníte elektromobil. Co Vás vedlo k jeho pořízení?

Auto je můj hlavní pomocník, využívám ho opravdu každý den k rychlému přesunu na schůzky a dalším aktivitám spojenými s mou prací. Vím však, jaký dopad má spalovací motor na životní prostředí, a proto jsem ráda, že můžu používat elektromobil. Umožňuje mi to dál fungovat jako dřív, ale šetrněji k planetě.

Zachovejte si pokoru, stůjte si za svým názorem a dělejte věci tak, jak nejlíp umíte.

Věnujete se nějakým dalším společensky odpovědným aktivitám?  

Spolupracuji s Linkou bezpečí, pro niž jsem natáčela video o šikaně. Brzy půjde ven má vlastní kampaň na téma sexting a nedávno jsme se s kamarádem zabývali na TikToku a v podcastu problémem domácího násilí v období karantény.

Jak zvládáte v současné situaci vládní nařízení?

Opatření dodržuji a situaci zvládám v pořádku. Vlastně mi toho tolik nechybí, snažím se vytvářet obsah na sociálních sítích i z domova. Naučila jsem se spoustu nových věcí a konečně si vytvořila nějaký režim.

Jste velice vlivná osoba na sociálních sítích, co byste doporučila začínajícím influencerům?

Neumím dát nějakou zaručenou radu, ale myslím si, že člověk by měl být i na sítích sám sebou. Je velký rozdíl mezi tím, když cíleně chcete být influencer, a tím, když vás jen baví něco tvořit a chcete to sdílet i s jinými lidmi. Ačkoli časem sledující přibývají, tak nadšenec se i přesto nechce nazývat influencerem. S narůstajícími čísly sledujících ho ale mnohdy online komunita nutí sdílet každý svůj krok a prezentovat se veřejně naprosto nezávadně, což může být náročné a stresující. Ať už jako influencer, nebo jako nadšenec, zachovejte si pokoru, stůjte si za svým názorem a dělejte věci tak, jak nejlíp umíte.

Další článek