Domovská stránka » Odpovědné Česko » COLGATE UVEDL NA TRH SVOU PRVNÍ 100 % RECYKLOVATELNOU ZUBNÍ PASTU
Odpovědné Česko

COLGATE UVEDL NA TRH SVOU PRVNÍ 100 % RECYKLOVATELNOU ZUBNÍ PASTU

Komunální odpad představuje pouze jednu šestinu z celkového množství vyprodukovaného odpadu. Pokud k němu přičteme i průmyslový odpad, tak na jednoho Čecha připadá více než 2,6 tuny odpadu ročně. Proto je důležité hledat způsoby, jak začít žít udržitelněji a odpovědněji k životnímu prostředí. Tříděním odpadu pro recyklaci můžeme ušetřit miliardy tun vytěžených surovin.

Velkým environmentálním problémem zůstávají plasty a jejich recyklace. Například tuby zubních past, jichž se na světě spotřebuje asi 20 miliard ročně, se vyrábějí z kompozitních materiálů – to znamená, že obsahují různé vrstvy, které se od sebe nedají snadno oddělit, a tedy ani recyklovat.

Češi ročně vyprodukují více než 3,7 milionu tun komunálního odpadu, což představuje asi 350 kg na osobu. Pokud ho nebudeme třídit, skončí na skládkách. Separováním odpadu a odpovědnou volbou obalových materiálů pomůžeme nejen přírodě.

Společnost Colgate chce pomáhat lidem na cestě k udržitelnosti. Jako první uvedla na trh zubní pastu zabalenou do recyklovatelné plastové tuby.

Pro výrobu této tuby byl použit polyethylen s vysokou hustotou (HDPE), snadno recyklovatelný plast. Pokud odpad správně nevytřídíme, případně pokud se nedá recyklovat, skončí na skládkách.

Pouze při správném třídění se původní materiál může recyklovat – tedy vrátit zpět do oběhu a znovu použít, což je velmi důležité, protože naše planeta nemá neomezené zdroje. Sklo nebo kovy lze recyklovat donekonečna.

U jiných materiálů to však možné není. Existuje množství výrobků, které si sice můžeme koupit i bez obalu, avšak pro další množství produktů a zboží je obal nezbytný, ba přímo prospěšný a chrání ho před poškozením či znehodnocením.

Podstatné je, aby si lidé uvědomovali důležitost obnovování zdrojů a kupovali produkty v obalech, které je možné recyklovat.

Podstatné je, aby si lidé uvědomovali důležitost obnovování zdrojů a kupovali produkty v obalech, které je možné recyklovat. Díky recyklaci můžeme zajistit, že se použitý obal nestane nepotřebným odpadem, ale vstupní surovinou pro výrobu nového výrobku. Takto jednoduchým způsobem pomůžeme k ochraně životního prostředí.

Další článek