Home » Odpovědné Česko » ENERGETICKÁ NEZÁVISLOST ŠETŘÍ NAŠI PLANETU
Odpovědné Česko

ENERGETICKÁ NEZÁVISLOST ŠETŘÍ NAŠI PLANETU

Nelumbo Energy poskytuje komplexní řešení v oblasti energetické nezávislosti. Obnovitelným zdrojům se věnuje od roku 2003. Jejich myšlenky a jednání snižují CO2 v atmosféře a dávají možnost zachování naší krásné planety.

Jaké jsou výhody energetické nezávislosti?

Umožňuje majiteli domu dlouhodobě snižovat náklady na energie. Dům se může stát energeticky aktivní a dodávat přebytečnou energii do sítě nebo až bude legislativa, sousedům, komunitě.

Nezávislost není v tom, že dům není připojen k síti, ale v tom, že dům potřebuje minimum elektřiny, případně vytváří přebytek čisté energie, kterou může za podmínek, které majiteli domu vyhovují, prodávat a tím si zajistit dlouhodobý dodatečný příjem.

Majitel objektu bourá základní paradigma v tom, že za energii se platí a obrací ji ve svou výhodu a za energii dostává zaplaceno.  Současně chrání přírodu, podílí se na udržitelnosti, snižuje emise CO2 a pomáhá nám všem pro zachování naší planety. 

Do jaké míry dokáží vaše technologie snižovat emise CO2?

Každá kWh vyrobená solární elektrárnou ušetří cca. 1,16 kg CO2 v ČR. To je ohromné číslo, které snižuje oteplování planety. Majitel elektrárny pomáhá k lepšímu životnímu prostředí.

Pro naše zákazníky připravujeme možnost ušetřené emise nabídnout k prodeji a získat další bonus z energetické nezávislosti, kterou naším klientům nabízíme.

Vyplatí se využití kombinace solární elektrárny a tepelného čerpadla?

Jednoznačně, solární elektrárna zajistí energii min. ¾ roku, tepelné čerpadlo, z jedné kW vstupní elektrické energie vyrobí 2 – 5 kW tepelné energie na výstupu, dokáže ihned snížit náklady na topení přes zimu.

V budoucnu bude hodně energie z obnovitelných zdrojů i přes zimu, tím bude docházet i pro topení tepelným čerpadlem ke snižování emisí.

Klienti ušetří minimálně polovinu nákladů na topení a ohřev TUV při kombinaci TČ a solární elektrárny. Životnost tepelného čerpadla je okolo 20 let, solární elektrárny cca. 30 let a více.

Je několik možností instalace solárních modulů do budov, můžete nám uvést příklad?

Za posledních několik let vývoj modulů velmi pokročil, je možné je integrovat do skleněných budov, zimních zahrad, zábradlí, plotů, dokonce se na pole začínají používat vysoké konstrukce, které umožňují projíždět traktorům pod moduly – taková konstrukce chrání rostliny před extrémními vedry a navíc vyrábí elektřinu.

Na trhu jsou již elektrické traktory a vývoj bude pokračovat dál. Majitel pole bude mít svou vlastní levnou elektřinu, chráněné rostliny, další výhodou je práce s vodou atd.

Pro nás jsou ideální moduly, které lze použít místo střešní krytiny, instalace vypadá velmi luxusně, klient ušetří za krytinu /životnost modulu je až 40 let/ a ještě mu střecha vyrábí vlastní elektřinu, která je levnější než nákup ze sítě. V současné době jsme schopni na 1m2 instalovat cca. 200 W. Barevné kombinace lze upravit dle přání klienta.

Vladimír Haška, Nelumbo Energy

Next article