Domovská stránka » Odpovědné Česko » INSPIRACE PRO TRÁVENÍ VOLNÝCH CHVILEK
Odpovědné Česko

INSPIRACE PRO TRÁVENÍ VOLNÝCH CHVILEK

Hledáte inspiraci pro trávení volných chvilek či dovolené?

Dobrá zpráva je, že nemusíte cestovat daleko! Objevte světová zákoutí Moravskoslezského kraje. Uvidíte, že i tady máme místa, která vás na chvíli přenesou do Francie, Rakouska, exotické Asie nebo fantasy světa. Místa, která se, někdy však s mírnou nadsázkou, podobají těm světovým. A to nejenom vizuálně, ale také skrze nevšední příběhy, inspirativní osobnosti a tajemné jevy. Všechna světová místa najdete na stránce www.mamesvetovykraj.cz.

1/ ŠTRAMBERSKÁ TRÚBA

Kdyby do Štramberku, městečka v podhůří Beskyd, zavítal Turek, možná by měl na chvíli pocit, že je doma v Istanbulu. Dominanta Štramberku se totiž nápadně podobá Galatské věži v turecké metropoli. Místo baklavy servírovány štramberské uši!

2/ SLEZSKÁ HARTA

Zadívejte se na klidnou hladinu Slezské Harty pozorněji a na chvíli se ocitnete v Jezerní oblasti, největším národním parku v Anglii. Přehrada je pro svou krásu a sportovní vyžití oblíbeným místem výletníků. Cyklisté ocení cyklookruh kolem celé přehrady.

3/ NIKOLIV LOIRA, ALE RADUŇKA!

Nejenom řeka Loira ve Francii, ale také Raduňka v Česku se pyšní tím, že na ní stojí překrásný zámek. Raduňské sídlo na vás dýchne stejně kouzelnou atrmosférou a na rozdíl od jeho francouzského kolegy jej budete mít téměř sami pro sebe!

Další článek