Domovská stránka » Odpovědné Česko » ŠPIČKOVÉ TECHNOLOGIE PRO VAŠI ČISTOU ENERGII
Odpovědné Česko

ŠPIČKOVÉ TECHNOLOGIE PRO VAŠI ČISTOU ENERGII

Společnost SOLSOL je největším dodavatelem fotovoltaických panelů v České republice. Skladem drží neustále kolem 20 tisíc panelů.

Na český trh dodáváme vysoce efektivní FV panely s nejvyšší možnou efektivitou na trhu a prodlouženými zárukami, hodící se na různé druhy komerčních i rezidenčních instalací. Náš raketový růst zaznamenal i anglický ekonomický deník The Financial Times, který pravidelně sestavuje žebříčky nejrychleji rostoucích firem v Evropě a který nás zařadil na třetí místo nejrychleji rostoucích českých firem.

V kategorii věnované přímo energetickému odvětví jsme se dostali do první desítky nejlepších firem Evropské unie. V SOLSOLu považujeme výstavbu solárních elektráren pro vlastní spotřebu za nejrychlejší možnost přechodu k nízkoemisní energetice s malými vstupními náklady a při krátké realizační době v řádech měsíců.

Rádi Vám poradíme s výběrem technologií pro Vaši fotovoltaickou elektrárnu (FVE). Z energetického mixu ČR je patrné, že na každou vyrobenou MWh se vyprodukuje průměrně kolem 600 kg CO2 (přes 950 kg u energie z uhelných elektráren), kdežto u elektrické energie vyprodukované z FVE je to pouze 10 % této hodnoty produkované při výrobě komponentů a následná výroba elektrické energie je již naprosto bezemisní.

Každá instalovaná ‚kilowatta‘ FVE produkuje průměrně v podmínkách ČR 1050 kWh elektrické energie, a tak uspoří takřka tunu CO2 v porovnání s energií vyrobenou z uhelných elektráren. Instalace FVE pro domácnosti i firmy má samozřejmě také celou řadu výhod. Krom nesporného ekonomického přínosu je jím také částečná energetická nezávislost a v neposlední řadě šetrnost k životnímu prostředí a snížení tolik diskutovaných emisí CO2.

Další nespornou výhodou instalace FVE je v současnosti možnost získání dotací jak pro rodinné domy, tak pro firemní instalace. Z dotačního programu Nová Zelená úsporám je možné čerpat do roku 2021, proto je právě teď ideální období k pořízení FVE pro Váš rodinný dům. Dotační program pro firmy končí již tento rok a do dnešního dne bylo realizováno již několik set projektů na vlastní spotřebu, z nichž jsme několik desítek realizovali sami. Neváhejte nás proto kontaktovat ohledně řešení i pro Vaši společnost.

Radek Orság, CEO společnosti SOLSOL s.r.o.

Další článek