Domovská stránka » Restart kariéry » DOMINIK PORT: VYTRVALOST JE HLAVNÍM ATRIBUTEM ÚSPĚŠNÉHO ČLOVĚKA
Restart kariéry

DOMINIK PORT: VYTRVALOST JE HLAVNÍM ATRIBUTEM ÚSPĚŠNÉHO ČLOVĚKA

FOTO: Archiv DP

Ne vždy najdeme vysněnou kariéru hned v prvním zaměstnání. Své o tom ví i úspěšný podnikatel, herec, moderátor a influencer Dominik Port. Jak se dostat k vhodnému povolání a proč je důležité rozpoznat svůj potenciál? 

DOMINIK PORT

Divadelní a muzikálový herec, moderátor, influencer a úspěšný podnikatel Dominik Port se ve své internetové tvorbě zaměřuje na natáčení zábavných videí, kde vyzývá hvězdné hosty k různým úkolů, ať už se jedná o oblíbené karaoke nebo souboj v rozšifrování významu emotikonů. Kromě jiného se každou sobotu odpoledne věnuje moderování na radiu Signál.  

Vaše cesta k profesionálnímu moderování a herectví vedla přes tanec. Jaké byly vaše začátky?

Vystudoval jsem Státní taneční konzervatoř obor balet, což byla velká dřina. Poté jsem se stal členem baletního souboru v plzeňském Divadle J. K. Tyla. Při studiu a následně především v angažmá jsem zjistil, že k tanci nemám téměř žádný vztah a vše jsem dělal hlavně kvůli někomu jinému. Na tanci mi nevyhovovala hlavně absence verbálního projevu. Začal jsem se tedy zajímat o moderování a herectví.

Jako nejjednodušší cesta mi v danou chvíli přišla seberealizace na internetu prostřednictvím zábavných hereckých videí, která jsem umisťoval na YouTube. Začaly přicházet jak pozitivní, tak negativní ohlasy. Po čase u mě propukla vášeň pro natáčení a postprodukci. V tom jsem se našel a tanec zůstal pouze jako doplňková činnost. Každý může odhalit a využít svůj potenciál, když zjistí, co ho baví a v čem vyniká.

Jak se vyvíjela vaše kariéra? Pomohly vám k jejímu rozvoji sociální sítě?

Moje kariéra se vyvíjela postupně. Nejdříve jsem se v tvorbě na YouTube hledal. Zaměřil jsem se na kopírování tvorby různých zahraničních tvůrců, což nefungovalo. Kopie vždy zůstane kopií. Následně jsem se pracovně propojil s mojí partnerkou a současně manažerkou, která je velký kreativec. Díky ní jsme společně začali vytvářet originální kontent. Ten je zaměřený na interaktivní soutěže, ve kterých se utkávám s hvězdami českého showbusinessu.

Díky tomu se nám výrazně rozrostly fanouškovské základny na všech sociálních sítích. Na základě toho jsem začal dostávat nabídky jak na moderování různých akcí, tak na práci v rádiu, což je zatím můj největší úspěch, ke kterému mi dopomohly právě sociální sítě.

Pokud byste se nemohl věnovat tomu, co děláte dnes, co by byl váš dream job?

To je zajímavá otázka. Delší dobu jsem nad ní přemýšlel a nebylo by to nic jiného než to co dělám nyní. To si myslím je jedno z největších štěstí. Recept na to dělat přesně to co chcete je jednoduchý. Najít sám sebe, ztotožnit se sebou samotným a nenechat se negativně ovlivnit nikým a ničím v cestě za tím kam vás to táhne. Každý z nás je originál a je obrovská škoda si svou originalitu nezachovat a na sílu se formovat do pozice, která pro vás není určená.

Generace “z” je čerstvou silou na pracovním trhu. Co tato generace dle vás očekává od zaměstnavatelů?

Generace z podle mě od zaměstnavatelů očekává především férové chování a možnost volného projevu. Jsou to lidé, kteří vyrůstali s nástupem sociálních sítí a tím pádem jsou zvyklí na efektivní rychlou komunikaci a to, že každý z nás jde s dobou a tzv. Neusíná na vavřínech. Podle mě by měl dle generace z být takový I každý zaměstnavatel.

Co byste doporučil lidem, kteří se ucházejí o první práci?

Doporučil bych jim určitě se nebát uslyšet ne, které k životní cestě patří. Z osobní zkušenosti vím, že až po několikátém odmítnutí přichází vytoužený úspěch, takže být vytrvalý a nenechat se ničím zastavit.

Další článek