Home » Rodina » ANDREA VEREŠOVÁ: KDO SE NEVĚNUJE PREVENCI A PODPOŘE IMUNITY, DOPLATÍ NA TO
andrea verešová

ANDREA VEREŠOVÁ: KDO SE NEVĚNUJE PREVENCI A PODPOŘE IMUNITY, DOPLATÍ NA TO

Během své kariéry jste procestovala značnou část světa, měla jste někdy kvůli zahraničí obavy o své zdraví? Musela jste se po této stránce na některou ze zemí speciálně připravovat?
Máte pravdu, pracovala jsem v Miláně, spolupracovala s módními domy v Paříži, pracovala pro významné agentury v Německu, Španělsku, USA atd. Naštěstí jsem nikdy nemusela pracovat v tak exotické zemi, kde by mi nestačilo doporučené očkování a dodržování základních hygienických zásad k tomu, abych musela mít obavy o své zdraví.

V jednom z rozhovorů jste prozradila, že jste kvůli bolestem zad z přílišného namáhání přikročila k cvičení jógy. Jaké byly vaše začátky? A cvičíte jógu dodnes?
Bolest zad je pode mého názoru globálním problémem dnešní společnosti, který se nevyhýbá vůbec nikomu v produktivním věku, kdo se nevěnuje pravidelnému cvičení a aktivnímu odpočinku. Je sice pravdou, že jsem jógu začala primárně cvičit proto, abych ulevila svým bolavým zádům, ale postupem času jsem se do tohoto uceleného systému cvičení a meditací natolik zamilovala, že si bez jógy nedokážu představit život. Není to jen o cvičení, ale o životním stylu. Jógu bych opravdu doporučila úplně každému, kdo si chce výrazně zlepšit kvalitu života.

Cvičím jógu, pravidelně relaxuji, stravuji se zdravě, dbám na pravidelný přísun vitamínů a minerálů a dodržuji pravidelný pitný režim.

Zdraví občas může zásadně znepříjemnit jakoukoliv aktivitu, zejména pak, když má člověk vypadat dobře. Věnujete podpoře imunity zvýšenou péči?
Žijeme v hektické době plné stresu a tlaku. Ten, kdo se nevěnuje prevenci a podpoře imunity, na to dle mého názoru dřív nebo později doplatí. Takže ano, jak jsem psala výše. Cvičím jógu, pravidelně relaxuji, stravuji se zdravě, dbám na pravidelný přísun vitamínů a minerálů a dodržuji pravidelný pitný režim. Stejným způsobem přistupuji také ke zbytku rodiny, zdraví je totiž to nejdůležitější, co máme. Máme to štěstí, že naše děti ovoce a zeleninu milují, takže jim denně balím do školy zdravou svačinku. Od té doby, co doma používáme SodaStream mi dokonce odpadl problém s hlídáním jejich pitného režimu. Sami si rádi připravují bublinkové nápoje, ať už s ovocem, nebo sirupy SodaStream, které neobsahují přidané cukry a chemii.

Jak moc kvůli modelingu zvládají modelky potlačit své případné zdravotní problémy? Ať už jde o lehčí chřipku během živých eventů, nebo o závažnější situace na dlouhé měsíce.
Modeling je práce jako každá jiná. Ať hodí kamenem ten, kdo někdy nepřešel žádnou nemoc nebo virózu. Neříkám, že je to správné, ale bohužel se to tak děje dnes a denně. Nesetkala jsem se však během své kariéry s tím, že by nějaká modelka kvůli práci hazardovala se zdravím a x měsíců přecházela závažný zdravotní problém.

Spoustu času v současnosti trávíte se svými dětmi, které podle vašich slov vnímají zdravý životní styl jako přirozený. Jak těžké je děti chránit před nepříznivými vlivy, jež by mohly tento přístup změnit?
Samozřejmě. Naše děti, stejně jako nikdo jiný, nežijí ve vakuu. Denně se potkávají s mnoha lidmi, chodí do školy, kroužků a střetávají se s dětmi, které mají od svých rodičů naučené jiné, neříkám nutně špatné, návyky. Od mala jim však s manželem vštěpujeme, že mají vlastní názor, hodnoty a cestu. A pokud si nejsou jistí, nebo mají pochybnosti, tak ví, že mohou kdykoliv přijít za námi a my jim poradíme, nebo daný problém a rozpor pomůžeme vyřešit. Zatím se nám tento způsob výchovy vyplatil. Moc dobře si s manželem uvědomujeme, že nemůžeme na sto procent ovlivnit, zda dostanou chřipku, nebo angínu, ale jsem si jistá, že můžeme ovlivnit jejich denní rituály, návyky a životosprávu, které mají velký vliv na imunitní systém a obranyschopnost jejich organismů.

Zdravý životní styl je každopádně důležitý pro všechny, ať už pro modelku, sportovce nebo manažera. Bylo však složité dodržovat jeho zásady i během těhotenství?
Těhotenské chutě se dají velmi těžko ovládat. Na druhou stranu si v tomto období tělo víc, než kdy jindy řekne, co potřebuje a co mu chybí. Je proto důležité mu naslouchat a respektovat jeho potřeby.

Kdybyste měla určit jednu věc, která vám během vaší kariéry pomáhala či pomáhá k navození co nejlepší fyzické a psychické pohody, co by to bylo?
Dřív to bylo wellness a spánek, v dnešní době to je moje rodina a místo, kde žijeme. Stačí zabouchnout dveře domu, obejmout se s dětmi a manželem a všechno zlé je rázem pryč. Není nic důležitějšího než zdravá a láskyplná rodina, na kterou se můžete vždy spolehnout, a která vás nikdy nenechá padnout na dno, ať už fyzické, nebo psychické.

Další článek