Home » Rodina » Jakou vybrat postýlku či kočárek?
domov

Jakou vybrat postýlku či kočárek?

 1. KočárekDnes je opravdu široký výběr. Vybírejte si kočárky, které mají snímací potah, abyste ho mohly kdykoliv vyprat, praktičtější jsou tmavší barvy. Pokud není ve výbavě, je dobré dokoupit si pláštěnku na kočárek a síťku na ochranu proti hmyzu. Nekupujte si kočárky malé, děti z nich brzy vyrostou.  Pokud zvažujete tzv. troj- kombinaci, uvědomte si, v jakém ročním období se vaše miminko narodí, a hlavně, zda tento bytelný kočárek využijete i tehdy, až vaše miminko vyroste. Možná bude pro manipulaci s ním lepší lehčí sportovní kočárek, tzv. golfky, myslete na to, v jakém terénu se budete s kočárkem pohybovat (zda má kočárek kolečka velká, malá, (3 nebo 4), důležité je, zda má nastavitelnou výšku madla.
 2. PostýlkaKdyž postýlku vybíráte, nechte si poradit od odborníků.  Vždy zkontrolujte zabezpečení, výhodou je stahovací postranice a velice důležitá je kvalitní matrace. Tzv. látkové mantinely do postýlky nejsou nutné, mají jen estetický vliv a navíc při stahování postranice překážejí.
 3. VaničkaPředem si promyslete, kde budete miminko koupat, někdy pomůže pevná deska položená přes vanu v koupelně.  Vyberte bezpečné místo, aby nedošlo k převrhnutí, kde zároveň nebude vadit, že se při koupání nacáká. Měla by to být místnost, která se dá předem vyhřát.
 4. Lehátko do vodyJe výhodné zvlášť zpočátku, kdy si nebudete jistá, a usnadní vám při koupání manipulaci s miminkem.
 5. Dětská kosmetikaJe třeba zvolit kosmetiku nejen hypoalergenní, ale i finančně dostupnou.  Nedoporučuje se kupovat kosmetiku s heřmánkem, který vysušuje a může děti i alergizovat.
 6. Mastička na opruzeninyVyrábí se buď v tubě, nebo vám ji zhotoví v lékárně.  Neobstarávejte si ji dopředu, má omezenou dobu trvanlivosti.
 7. Vatové tyčinkyDnes se nečistí dětem uši každý den a do hloubky.  Čistí se pouze ústí zvukovodu. Tyčinky můžete použít i na čištění nosu. Vždy dávejte pozor, abyste miminku neublížila.
 8. Nůžky na nehty nebo kleštičkyPro děti jsou speciální a měly by mít svoje. Nůžky nejsou ostré, abyste miminku neublížila. Nehty nestříhejte dokulata, ale rovně. Nejlépe se nehty stříhají, když miminko spí.
 9. DudlíkyNěkterá miminka je vůbec nepotřebují, proto jich nekupujte mnoho druhů. Stačí dva – jeden latexový a jeden silikonový. Miminko si obvykle oblíbí pouze jeden druh.
 10. TeploměrMalým dětem se nejlépe měří teplota rektální rychloběžkou, která pomáhá i při bolení bříška, zvlášť u chlapců. U rektální rychloběžky musíte vždy odečíst 0,5 stupně. Varianty teploměrů v dudlíku nejsou moc praktické.
 11. Odsávačka hlenůPostačí ta nejlevnější, kterou koupíte v každé lékárně. Avšak praktičtější a šetrnější pro miminko je odsávačka, kterou lze připojit na běžný domácí vysavač.
 12. PlenyDnes je na trhu opravdu mnoho značek. Volte takové, které i po několikátém odlepení stále drží. Jakmile si budete jistější a manuálně zručnější, tak další výběr záleží na vás. I když budete používat pleny na jedno použití, je nutné, abyste měla připravené také pleny látkové, asi 20 kusů.
Další článek