Domovská stránka » Spokojený zaměstnanec » YOUTHSPEAK FORUM 2023
young

YOUTHSPEAK FORUM 2023

Ve spolupráci s:
Adobe Stock
Ve spolupráci s:
Adobe Stock

I letos pořádá studentská organizace AIESEC projekt s názvem YouthSpeak Forum, který je úzce spjatý s cíli udržitelného rozvoje. Tentokrát bude diskuze zaměřena na následující témata: rovnoprávnost mužů a žen, důstojná práce a ekonomický růst, odpovědná výroba a spotřeba.

Žáková-Petra

PETRA ŽÁKOVÁ

Project Head of YouthSpeak Forum, AIESEC Česká republika

YouthSpeak Forum je projekt pořádaný hlavně s cílem přiblížit problematiku udržitelného rozvoje mladé generaci. Studenti dostávají prostřednictvím této platformy šanci diskutovat s velkými firmami, ale i s malými organizacemi o tom, jak s cíli udržitelného rozvoje pracují právě oni a jak přispívají k jejich naplňování.

Účastníci se mohou těšit na celodenní program složený z panelových diskuzí a krátkých vstupů našich řečníků. Program je také obohacen o tvoření skupinových projektů. Tyto projekty budou následně hodnoceny naší porotou. Účastníci tedy získají cennou zpětnou vazbu přímo na místě a ty nejlepší projekty budou dokonce odměněny.

Témata letošního ročníku

Každý ročník je zaměřen na tři různé cíle udržitelného rozvoje. Proto je každý jedinečný a dává prostor organizacím z různých odvětví prezentovat to, jak právě oni s těmito tématy pracují. Výběr více témat dává také možnost účastníkům najít si to, co je zajímá a o čem by se chtěli více dozvědět.

Jako letošní témata jsme vybrali:

  • SDG 5 Rovnoprávnost mužů a žen

Ženy tvoří polovinu lidstva, ale množství příležitostí, které jsou pro ně dostupné ve srovnání s těmi pro muže výrazně pokulhává. Budeme se tedy bavit o tom, jaká je aktuální situace u nás a jak s touto problematikou pracují velké i malé společnosti.

  • SDG 8: Důstojná práce a ekonomický růst

Míra nezaměstnanosti mladých lidí je stále vyšší než před pandemií. Globálnímu ekonomickému vzestupu brání rostoucí inflace a válka na Ukrajině. Budeme se tedy bavit o tom, co mladí lidé mohou udělat pro to, aby měli vyšší šance uspět na trhu práce a jaký dopad má ekonomická krize na firmy.

  • SDG 12: Odpovědná výroba a spotřeba

Populace na naší planetě právě přesáhla číslo 8 miliard, pokud bude tímto tempem růst dál, v roce 2050 budeme potřebovat minimálně 3 planety Země, abychom mohli udržet náš současný životní styl. Co tedy můžeme udělat pro to, aby se neplýtvalo jídlem? Jak pracovat s přírodními zdroji? O tom všem budeme diskutovat.

Jak se projektu zúčastnit?

Akce se koná 14. dubna 2023 v Praze. Pro účast stačí vyplnit pouze náš registrační formulář a následně zaplatit účastnický poplatek. Více informací o samotné akci pak naleznete na sociálních sítích YouthSpeak Fora a také na facebookové události.

Další článek