Home » Sport » BRANKÁŘ TOMÁŠ KOUBEK: FOTBAL JE U NÁS RODINNÁ ZÁLEŽITOST
brankar

BRANKÁŘ TOMÁŠ KOUBEK: FOTBAL JE U NÁS RODINNÁ ZÁLEŽITOST

Co Vás přivedlo právě k fotbalu? Byl to vždy Váš sen nebo jste se k tomu dostal „náhodou“?
Myslím, že fotbal jsem měl tak trošku před určený, protože můj děda hrál fotbal, můj otec hrál fotbal a tak u nás byl a vlastně pořád je na pořadu dne jen fotbal, kdykoliv se vrátím k rodině, tak je celá do té hry zasvěcená. Já nikdy nebyl vyjímkou a proto mě to tak pohltilo a od té doby je můj sen se dostat až do finále UCL.

Byl náš sen se dostat do zahraničí a zkusit si žít někde jinde, teď ho žijeme a chceme vydržet co nejdéle.

Máte za sebou zajímavou cestu a v současné době působíte ve francouzském prvoligového klubu Stade Rennais. Nestýská se Vám po Česku?
Zatím ne, stýská se nám pouze po našich rodinách a potom, že nemáme všechny ty lidi, které máme rádi u sebe. Byl náš sen se dostat do zahraničí a zkusit si žít někde jinde, teď ho žijeme a chceme vydržet co nejdéle. Naučit jazyk sebe i naše děti, změnit svojí mentalitu a pobírat životní zkušenosti.

Máte v plánu zůstat v zahraničí nebo byste se chtěl v budoucnu opět vrátit do českých řad?
Určitě bych chtěl zůstat co nejdéle v zahraničí, 7 let profesionální kariéry a mnoho let předtím jsem usiloval o to, abych mohl hrát v zahraničí a mám to štěstí si žít svůj sen. Zvykám si na Ligue1 a cítím se v klubu skvěle.

Co se Vám vybaví, když se řekne Česká republika? Která místa tu máte nejraději?
Vybaví se mi rodina, fotbalová a hokejové země, státní hymna před zápasem nároďáku, kterou mám moc rád, Praha jako místo narození naší dcery Julinky a taky místo odkud pocházím a kde jsem se narodil. Hodně rádi máme Liberec, Hradec Králové a to protože máme s těmito městy spojené spoustu krásných vzpomínek, které nám nedovolí zapomenout.

Další článek