Domovská stránka » Životní styl » Věnováno rodičům » C&A DĚLÁ Z UDRŽITELNOSTI NOVÝ STANDARD
ADVERTORIAL

Udržitelnost by neměla být luxusem a zákazníci by si neměli vybírat mezi tím, zda budou dobře vypadat, dobře se cítit
nebo dobře  žít. C&A se snaží vytvářet oblečení s ohleduplností
k lidem i naší planetě. A proto je veškerá bavlna použitá na výrobu dětského spodního a nočního prádla 100% organická
bavlna a dřevo na výrobu textilních vláken nikdy nepochází
ze starobylých nebo ohrožených stromů.

Udržitelnost ale neznamená jen používání udržitelnějších materiálů na výrobu oděvů. Jedná se například i o snižování negativních dopadů na životní prostředí, sociální programy pro pracovníky v továrnách a obnovitelnou energii v kamenných prodejnách. Dnešní moderní zákaznice nebo zákazník očekává od své oblíbené značky mnohem více než jen sezónní  trendy kousek. Zajímá se, jak bylo oblečení vyrobeno, z jakých zdrojů pochází materiály a u dětského oblečení především, zda je použitý materiál, například bavlna certifikovaná.

Oblečení v C&A je vyrobeno z celé řady surovin, včetně přírodních vláken, jako je bavlna, len nebo vlna, ale i syntetických vláken např. polyesteru nebo umělých celulóz, jako je viskóza. Zajištění udržitelnosti znamená, že materiály jsou pěstovány a vyráběny způsobem, který šetří přírodní zdroje, respektuje přírodu a zajišťuje dobré životní podmínky v celém dodavatelském řetězci.


V C&A zakoupíte trička a džíny z biobavlny oceněné certifikátem Cradle-to-Cradle, který zaručuje, že produkt je vyroben z bezpečných a  biologicky odbouratelných materiálů a chemikálií.

V C&A jsou všechny tyto iniciativy označeny pod souhrnným názvem #wearthechange přímo na etiketě každého, udržitelnějším způsobem vyrobeného produktu. I samotná papírová visačka #wearthechange je vyrobena z certifikovaného papíru, což znamená, že dřevo na jeho výrobu pochází ze zodpovědně spravovaných lesů. Označení potom doplňují kulaté zelené visačky, které napoví atribut udržitelnosti.

Nejčastěji se zákazník potká s označením biobavlny – téměř polovina bavlny, kterou C&A  používá, je certifikovaná organická bavlna.

Circular Fashion v C&A

Cílem do konce roku 2020 je, aby všechna použitá bavlna byla udržitelnější. V C&A také zakoupíte trička a džíny z biobavlny oceněné certifikátem Cradle-to-Cradle. Ten zaručuje, že produkt je vyroben z bezpečných a  biologicky odbouratelných materiálů a chemikálií. Zásadním krokem pro to, udržet oblečení déle v oběhu (tzv. Circular Fashion), je používání recyklovaných materiálů, tedy ze starých věcí udělat nové.

C&A používá recyklovaný nylon, recyklovaný polyester a některé džíny jsou vyrobeny
z recyklované bavlny. Pomáhá tak chránit přírodní zdroje a minimalizovat odpad.
U zimních péřových bund se potom můžete setkat s označením RDS (Responsible Down Standard). To je zárukou, že prachové a běžné peří na výrobu bund
pochází z odpovědně vybraných zdrojů.

Trendy podzimní kolekce s mnoha benefity udržitelnosti je dostupná ve všech kamenných prodejnách v České republice.

Další článek