Skip to main content
Domovská stránka » Boj o talenty » Boj o talenty » CESTA UDRŽITELNÉHO PIVA
Boj o talenty

CESTA UDRŽITELNÉHO PIVA

Ve spolupráci s Plzeňský Prazdroj, a.s.
Ve spolupráci s Plzeňský Prazdroj, a.s.

Je naše pivo připraveno na budoucnost? Děláme vše pro to, abychom pivo mohli vařit i dalších 177 let… nejméně!

Hledáte práci, která vás bude bavit, ale zároveň je pro vás důležitý zodpovědný přístup k životnímu prostředí? Pak zamiřte do Plzeňského Prazdroje. Dlouhodobě ze zaměřuje na ochranu přírodních zdrojů a přichází s inovacemi vedoucími k úspoře energií, emisí nebo vody. Za posledních deset let Prazdroj snížil spotřebu vody při výrobě piva o 30 % a spotřebu energií o 42 %. V roce 2018 zavedl vlakovou dopravu mezi svými pivovary v Plzni a Nošovicích, čímž z českých silnic a dálnic odstranil 416 kamionů ročně – to znamená mínus více než jeden kamion denně na našich silnicích. 

Za svůj postoj a činy v oblasti zodpovědného podnikání Prazdroj získal v roce 2019 cenu Trendsetter v soutěži Top Odpovědná firma. „Trvale usilujeme o minimalizaci dopadů našeho podnikání na životní prostředí a snažíme se šetrně nakládat se surovinami. Stejně tak řešíme, jak odpovědně přistupovat například k obalům. Pivovarnictví je odvětvím, které slouží jako dobrý příklad obalové udržitelnosti, protože až 78 % obalů je vratných a znovupoužitelných. Všechny naše obaly jsou zároveň recyklovatelné,“ říká Monika Matyáštíková, manažerka firemní odpovědnosti Plzeňského Prazdroje. 

Zaměstnanci pivovaru mají také možnost zapojit se do ochrany přírody. „Nabízíme širokou škálu dobrovolnických aktivit, z nichž si mohou naši zaměstnanci vybrat. Mnoho z nich se těchto aktivit účastní v průběhu celého roku. Máme ale také řadu programů zaměřených na rozvoj a podporu zaměstnanců, například tzv. dny zdraví, školení o zvládání stresu nebo možnost cvičení. Samozřejmě se snažíme vycházet vstříc jejich potřebám, aby co nejlépe mohli skloubit svůj osobní a pracovní život. Na pozicích, kde je to možné, například umožňujeme práci z domova, což spolu s přátelskou atmosférou, která v Prazdroji panuje, naši zaměstnanci oceňují nejvíc,“ dodává Ivana Pavlíčková, manažerka pro řízení talentů.

Next article