Skip to main content
Domovská stránka » Boj o talenty » Boj o talenty » DANONE: PODPORUJEME INDIVIDUALITU A ROZMANITOST
ADVERTORIAL

Společnost Danone vytváří tolerantní pracovní prostředí a poskytuje rovné benefity pro všechny své zaměstnance bez rozdílu. Vynakládá nemalé úsilí k podpoře zaměstnanců-rodičů, rovného ohodnocení žen a mužů či LGBTQ+ komunity. 

HANA PAVLÍKOVÁ

Senior Quality Manager CZ/SK 
Inclusive&Diversity Leader CZSK 

Jednou z priorit Danone je podpora rodin. Jak u vás politika podpory rodičů funguje? 

Posláním společnosti Danone je přinášet zdraví prostřednictvím jídla co největšímu počtu lidí, a stejně tak, jako je pro naši společnost důležité zdraví, jsou pro Danone důležití i zaměstnanci a jejich rodiny. Proto se společnost rozhodla podpořit rodiny zaměstnanců, a to bez ohledu na to, o jaký typ rodiny se jedná. Danone se snaží vyhovět nastávajícím rodičům již na začátku, firma dovoluje upravit si své pracovní podmínky individuálním potřebám a je zde možnost využít i rad odborníků z řad Danone.

Po narození dítěte firma zaměstnance podporuje i nadále, a to například jednorázovým bonusem 1 000 € při porodu/adopci dítěte, kompenzací rozdílu v příjmu mezi mateřskou dovolenou a mzdou po dobu 18 týdnů mateřskédovolené, stejně tak zůstává i nárok na bonus během těchto 18 týdnů. Druhý rodič má nárok na 15 dní zaplaceného volna po narození dítěte a mimo jiné společnost nabízí i zvýhodněný nákup dětských produktů Danone.

Je na každém zaměstnanci, kdy se vrátí zpět do práce. V případě návratu mu firma poskytuje kompenzaci nákladů za školku/jesle až v hodnotě 4000 kč měsíčně. Tato politika je nastavena stejně pro všechny rodiče, tedy nezávisle na pohlaví.

Vztahují se tyto benefity na všechny typy rodin vašich zaměstnanců? 

Ano. Jako společnost podporujeme individualitu a rozmanitost, proto mají na tyto benefity nárok všichni zaměstnanci, nezávisle na tom, v jakém typu rodiny žijí. Rodina je pro nás široký pojem.

Zapojujete se nějak do aktivit neziskové organizace Prague Pride?

S organizací Prague Pride jsme začali spolupracovat již v roce 2021. Momentálně podporujeme komunitní centrum, kam pravidelně zasíláme naše produkty. Zároveň jsme již druhým rokem partnerem charitativního běhu proti homofobii, bifobii, transfobii a stigmatizaci lidí s HIV – FUN &RUN.

Jaký vliv má podpora LGBTQ+ komunity na firemní kulturu Danone?

Jako firma Danone se snažíme poskytnout všem kolegům rovné benefity a politika podpory rodičů je toho důkazem. Řekla bych, že komunikací těchto témat umožňujeme kolegům cítit se příjemně v práci a nebát se otevřeně projevit. Umocňuje se tak atmosféra vzájemné úcty a respektování odlišností mezi kolegy.

zdroj: Archiv Danone

Jaké jsou vaše vize a cíle v tomto směru do budoucna?

Témata Inclusive Diversity chceme rozvíjet i nadále a neustále se inspirujeme kolem. Nedávno jsme se zúčastnili konference Evropský den diverzity 2022, která se uskutečnila v poslanecké sněmovně. Zazněla zde řada zajímavých témat a firmy sdílely své zkušenosti, které i nám pomohly inspirovat se, jak některé myšlenky co nejlépe zavést do praxe.

Mimo jiné spolupracujeme i s organizací Business & Professional Woman CR, kde společně pro naše kolegy připravujeme seminář se zaměřením na kariérní růst talentovaných žen. V rámci této organizace jsme se letos stali také partnerem Equal Pay Day.

Zároveň v rámci Danone vznikla skupina Inclusive&Diversity, na kterou jsme opravdu pyšní. Jsme totiž přesvědčeni, že každý může být na pracovišti sám sebou, projevit své skutečné já. Hlavním cílem skupiny je přispět k vzájemné toleranci a snaze naučit se akceptovat odlišnosti, které nejsou jen o pohlaví, ale také třeba o předsudcích a jiném kulturním vnímání. Skupina je velmi aktivní a neustále přichází s novými nápady, které jsou pro ostatní kolegy nejen zajímavé, ale i inspirativní. 

65 % ČECHŮ A ČEŠEK DLOUHODOBĚ PODPORUJE MANŽELSTVÍ PRO VŠECHNY

Next article