Domovská stránka » Boj o talenty » Boj o talenty » NEJSME TYPICKÁ VÝROBNÍ FIRMA. HLAVNÍ JSOU LIDÉ A JEJICH ZNALOSTI
ADVERTORIAL

Jakým oblastem se společnost ERA věnuje?

Firma ERA vyvíjí a vyrábí špičkové technologie pro sledování a řízení letového provozu, které zajišťují bezpečnost letecké dopravy po celém světě. Další silnou oblastí jsou vojenské systémy, především pasivní sledovací systém VERA-NG, který patří mezi světovou špičku v technologiích pro moderní protivzdušnou obranu a elektronický boj. 

Zmínili jste váš sledovací systém VERA-NG. V čem je unikátní?

VERA-NG je novou generací unikátního českého pasivního systému pro detekci, lokalizaci a identifikaci vzdušných, pozemních a námořních cílů. Říká se mu pasivní, protože na rozdíl od radaru nevysílá signály, pouze je přijímá a je tudíž radiotechnicky neviditelný a nemůže být odhalen. VERA-NG navazuje na slavné systémy Ramona a Tamara vyvinuté v pardubické Tesle v době Československa a tato více než 50tiletá tradice vývoje zaručuje technologický náskok a jedinečnost. 

ERA je silně exportní společnost, 97 % produkce jde do světa. Její civilní systémy naleznete v 66 zemích světa, např. na 15 z 50 největších světových letišť podle počtu pasažérů a mnoha dalších.

Jste česká společnost s mezinárodním přesahem. Kde všude působíte?

ERA je silně exportní společnost, 97 % produkce jde do světa. Její civilní systémy naleznete v 66 zemích světa, např. na 15 z 50 největších světových letišť podle počtu pasažérů a mnoha dalších. Namátkou v Pekingu, v Londýně, Amsterdamu, Frankfurtu, Jakartě, Singapuru, Kuala Lumpuru… Sledují vzdušný prostor v mnoha vzdálených zemních, jako jsou Japonsko, Namibie, Fiji, Nepál či Nový Zéland. Z čehož pro zaměstnance vyplývá možnost cestovat a pracovat po celém světě, ať už jako instalační a servisní technici, projektoví inženýři nebo manažeři, a také obchodníci.

Jaké pracovní nabídky jsou ve společnosti ERA momentálně dostupné?

ERA je znalostní firma, v níž jsou nejdůležitější znalosti a schopnosti jejích zaměstnanců.  Bezmála 60 % jich má vysokoškolské vzdělání a třetina pracuje ve výzkumu a vývoji. Nabízí uplatnění pro širokou škálu profesí, od vývojářů a techniků, přes výrobu, administrativu až po mezinárodní obchod. Aktuálně hledáme zejména vývojáře do našich vývojových center, v Pardubicích, v Praze i Brně, dále pak projektové manažery pro dodávky civilních systémů na světová letiště nebo nové kolegy do oblasti produktu. Nabízíme nezávazná setkání i těm, kteří zrovna nehledají práci, ale mají zájem o náš obor.

 Máte ve firmě i jiné ohodnocení než finanční? Na co se mohou potenciální zaměstnanci těšit?

V současné době mají zaměstnanci k dispozici pestrou nabídku benefitů. Mezi ty ne zcela tradiční patří např. až 30 dní volna, kantýna se třemi jídly denně, posilovna ve firmě, nadstandardní závodní lékařská péče nebo právní konzultace pro zaměstnance Přispíváme také na zdravotně-sportovní aktivity zaměstnanců i jejich dětí, penzijní nebo životní pojištění.

Další článek