Skip to main content
Domovská stránka » Boj o talenty » COWORKING: CO DOKÁŽE INSPIRATIVNÍ PRACOVNÍ PROSTOR
ADVERTORIAL

Ostravský Impact Hub slaví půlkulatiny. Panorama Dolních Vítkovic, kontroverzní socha Pocta hornictví nebo klub Baník už nejsou jedinými symboly severomoravské metropole. Přibyl k nim rozhodně i coworkingový prostor Impact Hub. Ten oslaví v příštím týdnu už 5. výročí. Čím oživil region a získal si renomé?

O síti Impact Hub ČR

Impact Hub je inspirativní prostor s nikdy nekončícími příležitostmi pro každého. Komunita, coworking a plně vybavené kanceláře jsou ideálním zázemím pro nezávislé profesionály, startupy, malé firmy i neziskovou sféru. Impact Hub podporuje inovace v podnikání skrze 8 akceleračních programů zaměřených na startupy nebo na společensky prospěšné podniky. Těmito akcelerátory ročně projde více než 100 projektů.

Česká síť patří ke globální síti více než 100 center. 4 prostory v Praze, Brně a Ostravě dohromady nabízí 10 000 m² příležitostí a spojuje přes 1700 členů. V komunitě jsou také desítky partnerů, mentorů a expertů. V Impact Hubu tak lze otevřít cestu k udržitelnosti a úspěchu svého projektu. Nebo také uspořádat vlastní událost. Ročně se zde koná zhruba 1200 velkých eventů a 9000 setkání v zasedačkách.

Impact Hub Ostrava začal žít počátkem listopadu 2014. Po takřka ročních přípravách se v pětipodlažní budově přímo v srdci Ostravy otevřelo 1 450 m2 příležitostí pro studenty, freelancery, pracující, malé firmy nebo třeba neziskovky. Dnes hostí na 300 členů a minimálně jednou tolik alumni, ambasadorů a spolupracovníků.

Impact Hub podporuje inovace

„Vzpomenete si na dnes už evropsky známý projekt Iglou? Znáte našeho asi největšího popularizátora podnikání na volné noze Roberta Vlacha? Všichni tito lidé patří k našim členům. Dále se u nás rozvíjely také startupy Supernova, XTND či carsharing Re.volt. A mohl bych jmenovat dál,” říká Filip Goszler, ředitel ostravského centra. „To však nejsou jediné úspěchy, které chceme oslavovat,” doplňuje.

Impact Hub Ostrava totiž zároveň přispívá k rozvoji mnoha inovací v kraji. To už díky organizaci hackathonů nebo participací na programech jako jsou Chytrá myšlenka (podpora inovačních nápadů a projektů v kraji) nebo Tieto Nerds (akcelerační program). Na vlastních akcích, mezi něž patří třeba Impact Hub MashUp, Impact Hub Planet či různé kulaté stoly, otevírá coworkingová komunita diskuze o zajímavých a nejaktuálnějších tématech. A v neposlední řadě je to v regionu jedno z oblíbených míst pro organizaci eventů. 

„Zažili jsme stovky tradičních i méně tradičních akcí. V našem open space hrála nejedna kapela, dokonce i cimbálovka, proběhl ples Čistého nebe, s velkým úspěchem pravidelně hostíme kurzy jako třeba kvašení zeleniny. Takže nejde jen o klasické vzdělávání,” říká Karin Božková, která se stará o členy i pronájem kanceláří. „V Impact Hubu probíhají marketingové snídaně, večerní show, vernisáže, výběrová řízení externích firem i formální události typu oficiálního veřejného podpisu memoranda o vodíkových technologiích mezi městem a krajem,” znásobuje výčet manažerka komunitního týmu.

Událost samozřejmě připravili zakladatelé Impact Hubu i k příležitosti 5. narozenin. Uskuteční se ve čtvrtek 28. listopadu a láká na neobyčejně obyčejný program v podobě ohlédnutí za pětiletou historií, přípitku a společně stráveného času.

Dne 1. 11. získal Impact Hub ČR v mezinárodním finále
 Central European Startup Awards ocenění  „The Best Coworking Space“.
O důvod více slavit!

Next article