Skip to main content
Domovská stránka » Boj o talenty » PROGRAM ETR: KDO PO ŠKOLE OCENÍ VÁŠ TALENT?
Boj o talenty

PROGRAM ETR: KDO PO ŠKOLE OCENÍ VÁŠ TALENT?

Jana (Ngoc Han) vystudovala aplikovanou ekonomii. Hned po škole se připojila do ETR (Emerging Talent Rotational Program), talentového programu pro čerstvé absolventy, který nabízí technologická divize farmaceutického lídra MSD. Díky tomu našla skvělé uplatnění v oboru IT.

Co tě přimělo přihlásit se do programu ETR?

V bakalářském studiu jsem se věnovala hlavně financím, daním a účetnictví. Zjistila jsem ale, že mě to tolik nenaplňuje. Zato mě bavila data, a proto jsem pokračovala studiem aplikované ekonomie. Tam mi kamarádka řekla o absolventském programu MSD. Znělo to skvěle, a tak jsem se dvakrát nerozmýšlela a prostě to zkusila.

Pomůže ti to i v profesním růstu?

Určitě. Program funguje jako hladký přechod mezi studiem a stálou pracovní pozicí. Je skvělé, že po jeho dokončení nebudu nastupovat na nejnižší pozici, ale budu už na střední úrovni. V absolventském programu MSD navíc funguje systém rotací, díky němuž jsem si mohla vyzkoušet několik rolí a pak se rozhodnout, co mi sedí nejvíce.

Jak ses rozhodla, že se zaměříš právě na oblast datové analýzy?

Dostala jsem katalog otevřených pozic a mohla jsem si vybrat asi mezi třiceti. Bylo fajn, že v katalogu nechyběl ani jejich podrobný popis, takže jsem si z nich snadno vybrala dvě, které mě nejvíce oslovily. Jedna z nich byla data science, druhá pak datová analýza.

Myslíš, že se lze věnovat IT oborům i bez technického titulu?

Rozhodně. Já jsem se s programováním  poprvé setkala až při magisterském studiu aplikované ekonomie. I člověk s nulovými zkušenostmi se může všechno doučit. Každý v programu má navíc mentora, na kterého se může kdykoli obrátit.

Jaké předpoklady by měl mít absolvent, který to chce zkusit?

Vyzdvihla bych několik věcí: Zájem o učení se nových věcí, sledování aktuálních technologických a byznys trendů. Nesmírně důležité jsou komunikační dovednosti, týmový duch a zapomenout nesmím ani na angličtinu. 

Fotografie z loňského ročníku ETR programu, uprostřed Jana (Ngoc Han)

Next article