Domovská stránka » Boj o talenty » (RE)start pracovního trhu » ALZA.CZ: RÁDI VIDÍME CHUŤ NAUČIT SE CHYBĚJÍCÍ ZNALOSTI
(RE)start pracovního trhu

ALZA.CZ: RÁDI VIDÍME CHUŤ NAUČIT SE CHYBĚJÍCÍ ZNALOSTI

Článek vznikl ve spolupráci s:
Článek vznikl ve spolupráci s:

Mgr. MARTINA BRIXÍ

HR Division Director

Internetový obchod Alza.cz je v současnosti jedničkou na e-commerce trhu v ČR a kromě elektroniky v něm nakoupíte pohodlně on-line téměř cokoli, včetně kosmetiky nebo krmiva pro domácí mazlíčky. Jak v Alze vypadá nábor nových zaměstnanců? To nám prozradila Mgr. Martina Brixí, HR Division Director v Alza.cz.

Jaké pozice nabízíte pro studenty a absolventy?

Absolventi mohou začít pracovat v jakémkoli oddělení firmy. Máme desítky otevřených pozic pro juniory nejen v provozní části firmy. Absolventům vysokých škol pak nabízíme propracovaný trainee program ve všech business částech a odděleních Sales&Purchasing, Import, Marketplace, Privátní značky, Marketing, Digital marketing, B2B, SMB a ve Vendor týmu. Veškeré volné pozice najdete na kariérních stránkách v sekci pro studenty.

Jak v Alze probíhají výběrová řízení na seniorní pozice?

Výběrová řízení jsou náročná a náležitě prověří schopnosti kandidátů u nás uspět. Snažíme se vše vysvětlit a kandidáty na výběrové řízení dobře připravit, požadujeme precizně zpracované úkoly. Velmi oceňujeme chuť doučit se chybějící znalosti a jsme rádi, když nás kandidát dokáže přesvědčit o svých kvalitách.

Jak si Alza představuje ideálního kandidáta?

Pro kancelářské pozice platí, že osvědčeným základem je zvládnutí vysoké školy – ale nikoliv kvůli titulu. U uchazečů s VŠ oceňujeme jejich touhu dosáhnout víc, schopnost vyjít z komfortní zóny, umění počítat, učenlivost, dotahování úkolů do konce. Zásadní je také celkový projev, zvládání náročných období, schopnost prioritizace úkolů a vytrvalost. I když takové vzdělání není nutné pro každou pozici, uchazeč s VŠ nám dává určitou  jistotu, že ho to u nás bude bavit, že zvládne naše tempo a očekávání a kariérně poroste. Ráda slýchám od kolegů, že Alza je první firma, která je dokázala mentálně vytěžit.

Všimli jsme si, že Alza významně omezila spotřebu papíru a je zastáncem alternativních způsobů dopravy. Co pro firmu znamená udržitelnost?

Celé odvětví e‑commerce/e‑tail snižuje uhlíkovou stopu maloobchodu. Období během pandemie, kdy jsme všichni zůstávali doma, k tomuto významně přispělo. Proto vše, co můžeme, máme v elektronické podobě. Učíme se hledat nové, udržitelnější cesty a tak trochu vzděláváme společnost.

Další článek