Skip to main content
Domovská stránka » Boj o talenty » (RE)start pracovního trhu » JAKÁ KRITÉRIA BY MĚLI SPLŇOVAT UCHAZEČI O PRÁCI V IT SFÉŘE?
(RE)start pracovního trhu

JAKÁ KRITÉRIA BY MĚLI SPLŇOVAT UCHAZEČI O PRÁCI V IT SFÉŘE?

Článek vznikl ve spolupráci s:
Foto: Adobe Stock
Článek vznikl ve spolupráci s:
Foto: Adobe Stock

JANA PODPĚROVÁ

Director of Healthcare Division at ICZ a.s.

ICZ patří mezi významné dodavatele integrovaných informačních systémů, v čem přesně spočívají tyto služby?

Dodáváme IT řešení a aplikační software, který se napojí na stávající systémy zákazníka a přizpůsobí se jejich nastavení. Skupina ICZ spojuje prvky pro kybernetickou bezpečnost a infrastrukturu pro celou řadu odvětví. Vedle České republiky a Slovenska působí i v dalších zemích Evropy a Asie. V oblasti zdravotnictví poskytuje řešení a služby pro Národní zdravotnický informační systém, nemocnice, zdravotní pojišťovny, výzkumná pracoviště i orgány státní správy a samosprávy a díky jedinečným a úspěšným projektům je považovaná za inovátora elektronizace zdravotnictví u nás.

Máte volná pracovní místa? O jaké pozice se případně jedná?

Do sekce zdravotnictví, v tuto chvíli hledáme poměrně dost kolegů. Náš pražský tým plánujeme posílit o .NET vývojáře. Velká část našich kolegů sedí v Brně, pro vývoj a implementaci našeho nemocničního informačního systému nyní hledáme seniorní JAVA vývojáře a IT analytiky. Nabízíme také velmi zajímavé pozice pro lidi, kteří se pohybují ve zdravotnictví, není jim úplně cizí práce na počítači, ale odborné vzdělání v oblasti IT nemají. Jedná se o pozice konzultantů, kteří jsou naší hlavní spojkou se zákazníky. Tato pozice je zajímavá zejména pro ty, kteří jsou z náročné práce v nemocnicích unavení a chtějí své znalosti a zkušenosti rozvinout v jiné oblasti. Hledáme také kolegy do testovacího týmu a projektové manažery.

Jaká kritéria by měli potenciální uchazeči splňovat?

Aktuálně obsazujeme seniorní pozice, hledáme tedy kolegy, kteří už mají zkušenosti v daném oboru. Pro konzultační pozice oceníme zkušenosti z nemocničního prostředí a velkou výhodou je znalost práce s nemocničními informačními systémy. Pro práci konzultanta je důležité mít dobré komunikační dovednosti, protože schopnost dohodnout se se zákazníkem, pochopit jeho požadavky a umět je přenést k našemu vývojovému týmu je jedna z hlavních úloh těchto kolegů.

Jaké projekty v segmentu zdravotnictví jste uskutečnili v uplynulém čase?

Mezi naše největší projekty v poslední době patří již zmíněné nemocniční informační systémy, hodně nás nyní zaměstnávají zdravotnické registry a aplikace, které nad nimi pracují. Stěžejním tématem poslední doby je testování a očkování. Máme samozřejmě i mnoho dalších produktů, díky kterým například lékařům umožňujeme, aby si mezi sebou vyměňovali obrazovou dokumentaci, nebo takové, jež pomáhají řídit, analyzovat a hodnotit kvalitu poskytnuté zdravotní péče.

Chystáte i nové projekty?

Díváme se dopředu a do zdravotnického segmentu přinášíme nové technologické trendy. Jedno celé naše oddělení se zabývá využitím umělé inteligence ve zdravotnictví a přichází s moc pěknými inovativními projekty, některé jsou již nasazené u našich zákazníků, další na svou premiéru ještě čekají.

Next article