Skip to main content
Domovská stránka » Boj o talenty » (RE)start pracovního trhu » ORACLE CZECH PODPORUJE ROZMANITOST
(RE)start pracovního trhu

ORACLE CZECH PODPORUJE ROZMANITOST

Ve spolupráci s:
Foto: archív Oracle
Ve spolupráci s:
Foto: archív Oracle

RENATA DVOŘÁKOVÁ

Country Manager Oracle Czech

Technologická společnost Oracle Czech s.r.o. si zakládá na multikulturním prostředí a rozmanitosti. Jaké benefity tato firemní strategie přináší? Nejen o tom jsme si povídali s Renatou Dvořákovou, ředitelkou pobočky Oracle v České republice.

Technologie nepatří mezi typicky ženská pracovní odvětví. Jak pomáháte měnit tento zažitý stereotyp?

Oracle celosvětově podporuje rozmanitost pracovních týmů. V naší české pobočce pracuje největší podíl zaměstnanců v oblasti softwarového vývoje, kde tradičně dominují muži. Díky spolupráci s Czechitas, účasti na pracovních veletrzích nebo pořádání interních akcí na podporu diverzity se nám daří tuto zažitou praxi měnit a zvyšovat podíl žen v IT. Dále také v rámci programu Oracle Academy spolupracujeme se středními a vysokými školami a snažíme se seznamovat učitele i studenty těchto škol s našimi technologiemi. Věříme, že dřívější seznámení se s IT technologiemi může přilákat do technologických oborů více žen. 

Více o ženách v IT sféře si můžete přečíst ZDE

Jak se u vás ve společnosti daří zaměstnancům skloubit práci s rodinou? 

Velmi dobře. Oracle svým zaměstnancům nabízí časovou flexibilitu, nástroje pro práci z domova a celou řadu zajímavých benefitů podporujících čas na rodinu. Zaměstnanci si také mohou práci rozvrhnout tak, aby ji zvládali skloubit s osobním životem.  

V Oracle si zakládáte na multikulturním prostředí. Proč je to pro vás důležité?

Ano, zakládáme si na rozmanitém pracovním prostředí a jsme pyšní na to, že v naší české pobočce najdeme až šedesát pět národností. Věříme, že takové prostředí podněcuje k rozšíření perspektivy při řešení problémů a podporuje inovativní nápady. Tím, že spolupracujeme s týmy z celého světa, lépe dokážeme reagovat na lokální potřeby našich klientů. Zároveň máme příležitost se seznámit s kulturou, historií a dalšími zajímavými prvky různých zemí. 

Již několik let jste ženou na vedoucích pozicích. Co je pro vás největší výzvou?

Moje největší výzvy se v čase proměňují. Poslední velkou výzvou byl přesun našich zaměstnanců z kanceláří na home office během začátku pandemie. Home office změnil způsob vedení týmů a spolupráce. Komunikujeme mezi sebou především prostřednictvím on-line platforem a po telefonu, chybí nám náhodná setkání i spontánní sdílení zkušeností. Well-being zaměstnanců je tudíž pro mě aktuálně velké téma.

MÍSTA JE TU DOST PRO VŠECHNY, ŘÍKÁ DITA FORMÁNKOVÁ

Next article