Domovská stránka » Boj o talenty » SVOBODA, ZAJÍMAVÝ VÝDĚLEK A PRÁCE S LIDMI
ADVERTORIAL

Současná doba přináší řadu změn. Mnozí z nás nyní hledají způsob, jak nastartovat svou profesní kariéru nebo jí dát nový impuls. Nejde však jen o peníze – nová práce by nás měla také naplňovat a bavit. A takovou může být i kariéra finančního poradce.

PETR HOSNEDL

regionální ředitel divize Fincentrum společnosti Fincentrum & Swiss Life Select

Pokud někdo uvažuje o změně kariéry nebo jejím nastartování, proč by měl uvažovat o práci finančního poradce? 

Důvod je prostý – jde o perspektivní a stabilní obor. Když se ekonomice daří, pomalu všechny profese jsou „sluncem zalité“, ale až období krizí ukáže, který z oborů je silným hráčem na trhu práce. Stačí se podívat na to, jaká odvětví se nedokázala vypořádat s minulými krizemi či s covidovou pandemií. Své zdraví a finance budou lidé řešit vždy, a budou tedy potřebovat pomoc finančních a majetkových poradců.

Co obnáší práce finančního poradce a co je na ní z Vašeho pohledu atraktivní?

Nechci znít pateticky, ale pomáhat lidem je vždy naplňující práce. Poradce bývá často průvodcem na životní cestě klienta – díky svým zkušenostem mu pomáhá řešit jeho životní milníky a finanční zajištění do budoucna. Právě setkávání se s klienty je obohacující a málokdo si uvědomuje, že právě řešení životních situací klientů posouvá každého poradce profesně mílovými kroky dopředu.

Chtěli byste podporovat ostatní, aby se finančně zabezpečili?

Podstatný aspekt této práce je i svoboda. Práci si organizujete sami, nikdo vám do toho nemluví. Máte i finanční svobodu, protože vaše příjmy jsou úměrné vašim výkonům. A v neposlední řadě vám tato práce poskytuje prostor pro seberealizaci, protože můžete do práce vložit sami sebe, své nápady, svou osobnost.

V čem jsou ve Fincentru podmínky pro rozvoj kariéry jiné než třeba v jiných poradenských společnostech?

Podmínky máme nejlepší, což vám budou tvrdit všechny společnosti. Pokusím se vás přesvědčit, že u nás tomu tak doopravdy je. 

Rosteme díky tomu, že se snažíme být stále o krok před konkurencí v tom, co našim lidem nabízíme. Jsou dvě cesty. Na té první můžete lidi ve firmě „držet“ pomocí sankcí a konkurenčních doložek. Na té druhé, kterou jdeme my, můžete nabídnout spolupracovníkům takové podmínky, aby s vámi chtěli pracovat. Proto například máme ve smlouvách s poradci měsíční výpovědní lhůtu, a to bez jakýchkoliv sankcí či doložek. Nejsou tedy důvody nepustit se do spolupráce. Postup v kariéře závisí čistě na výkonnosti poradce. Při povýšení poskytujeme další benefit – garanci získaných pozic. Víme totiž, že lidé dlouhodobě pracují ve větším klidu, pokud jsou zbaveni stresu. Všem poradcům také poskytujeme garanci jejich klientského kmene. Důležité je i to, že díky naší mateřské společnosti Swiss Life poskytujeme finančním poradcům stabilní zázemí silné světové značky. 

Práce, která dává finanční a časovou nezávislost?

Preferujete lidi s nulovou zkušeností ve finančním poradenství, nebo ty, kteří už v této oblasti pracovali? 

Dveře jsou u nás otevřené jak pro profesně nezkušené, tak pro ostřílené poradce. Máme ucelený systém vzdělávání, a umíme proto zapracovat i úplného nováčka. Díky našemu internímu vzdělávacímu systému a propracovaným IT systémům umíme s přehledem zvýšit výkonost a efektivitu jednotlivců či celých pracovních skupin.


Další článek