Skip to main content
Domovská stránka » Budoucnost práce » AERO: VŠICHNI JSME NA JEDNÉ PALUBĚ
ADVERTORIAL

Společnost AERO Vodochody AEROSPACE je stabilním zaměstnavatelem, který podporuje růst svých zaměstnanců i vzdělávání studentů a absolventů. Své zkušenosti s prací u největšího leteckého výrobce v ČR nám popsali Michaela Fukalová, junior vývojářka v oddělení analýz, a Pavel Henzl, její vedoucí. V čem se jejich pohledy shodují?

Michaela Fukalová

junior vývojářka v oddělení analýz

Michaela Fukalová: Již během studia na vysoké škole (Fakulta dopravní ČVUT) mě zajímala bezpečnost v letecké dopravě a chtěla jsem tímto směrem pokračovat i ve svém budoucím zaměstnání. Když jsem po škole narazila na kariérních stránkách Aera na pozici „Specialista bezpečnosti a spolehlivosti“, nabídka mě velice zaujala, nicméně jsem měla obavy, zda budu mít pro práci dostatečné technické znalosti. Hned po prvním setkání na pohovoru v Aeru, které bylo velice vstřícné, ze mě však tyto obavy spadly a dodnes jsem ráda, že jsme si před téměř dvěma lety „plácli“.

A co se týká mých kariérních snů, vždy jsem hlavně chtěla najít práci v oboru, který mě baví, což se stalo. Prozatím pouze doufám, že se budu neustále zlepšovat v tom, co dělám, a budu se v Aeru dostávat k tak zajímavým a různorodým činnostem, jako tomu bylo doteď.

Zdroj: AERO Vodochody

Michaela Fukalová: Nehledě na to, zda jste v Aeru junior nebo zkušenější zaměstnanec, všichni jsme na jedné palubě, což je znát i na naší spolupráci. Zkušenější kolegové mají veliký podíl na tom, jak se tu jako junior rozvíjíte ve svých znalostech a schopnostech a vždy jsou ochotní vysvětlit, co je zrovna potřeba. Na druhou stranu jsou ale také otevřeni novým nápadům a přístupům, se kterými za nimi jako „nováček“ přicházíte, což je přínosné pro neustálý posun kupředu.

Michaela Fukalová: Náš kolektiv bych popsala slovy – rozmanitost, spolehlivost, nadšení. Rozmanitost jak v činnostech, které vykonáváme, tak v tom, jací jsme všichni po osobnostní stránce. Spolehlivost v plnění společných pracovních cílů a nadšení do letadel.

Pavel Henzl

vedoucí oddělení analýz

Pavel Henzl: To je v mém případě jednoduché. Práce je splnění mého snu. Přál jsem si být konstruktérem, ovšem po prvním kontaktu s Aerem, respektive partou lidí ve statice, jsem zjistil, že chci být statikem, začala mě víc bavit pružnost, pevnost a fyzika obecně, připadalo mi to jako moje osobní výzva a chytlo mě to.

Pavel Henzl: Pro mě je prakticky stejná. Ano mění se majitelé, tím i osobnosti ve vedení společnosti, ale pro mě zůstávají principy práce stejné, fyzika, mechanika letu, materiálové zákonitosti – ty se nemění. Mám pocit, že každý kdo Aero vedl či vlastnil, chtěl dělat letadla. Ano mění se prostředky, které pro práci používáme, ale cíl a cesta je stejná, tedy práce v analýzách se zásadně nemění. Co se liší jsou možnosti získávání informací, účasti na konferencích a kontakt s univerzitami. To je nyní na vzestupu a líbí se mi to. Doufám, že i mým kolegům. Prostě chceme páchat vědu a uplatnit to na našich letadlech. Na své začátky si vzpomínám velmi živě. Po pravdě mám pocit, že jsem stále „na začátku“. Mám vize, které bych rád uplatnil a naučil se něco nového. Má práce je vlastně neustálý proces objevování a člověka s technickou duší to žene pořád dál.

Zdroj: AERO Vodochody

Pavel Henzl: Myslím, že už jsem to dal jasně najevo přístupem ke kolegům. Navázání kontaktů se studenty, jejich zapojení formou stáží a nastartování kontinuálního procesu rozvíjení jejich schopností, a to přesně podle potřeb týmu, je podle mě zásadní. Prostě je vezmeme, hodíme do praxe a hned se ukáže, kdo na to má a který je optimální směr, jakým chce v profesním životě jít. To považuji ze efektivní způsob doplňování a rozvíjení schopností celého týmu, nejenom jednotlivce.

Next article