Skip to main content
Domovská stránka » Budoucnost práce » BÉ HÀ NGUYEN: DRŽÍM SE PŘÍSLOVÍ – PŘEJ A BUDE TI PŘÁNO
Budoucnost práce

BÉ HÀ NGUYEN: DRŽÍM SE PŘÍSLOVÍ – PŘEJ A BUDE TI PŘÁNO

Zdroj: archiv Bé Hà Nguyen

Bé Hà Nguyen je ženou mnoha tváří. Díky své kreativitě a pevné vůli patří mezi nejvlivnější osobnosti na sociálních sítích v ČR. V následujícím rozhovoru jsme se proto zeptali, jaké hodnoty a zásady jsou podle ní stěžejní pro vybudování úspěšné kariéry.

Bé Hà Nguyen

influencerka a podnikatelka

Spolupráce si vybírám podle toho, aby mi přirozeně zapadly do mého životního stylu. Také mám od každého segmentu vybranou většinou pouze jednu značku, kterou aktivně používám. Nedává mi smysl každé dva týdny střídat vlasové produkty či sledujícím doporučovat pití alkoholu, užívání tabákových výrobků, nebo dokonce promo fastfoodových řetězců. S nimi se totiž poslední dobou roztrhl pytel. Firmy našly chytrý způsob, jak tyto produkty prezentovat zábavně. A proto jim lidé odpouští, že jsou pro nás v dlouhodobém měřítku velmi škodlivé. 

Je to klišé, ale existuje zlaté přísloví: „Přej a bude ti přáno.“ Tím, že jsem v podnikání největším příznivcem všech, kteří svou práci dělají poctivě a mají chuť povznést svoje řemeslo na jinou úroveň, jsem se i já osobně setkala spíše s podporou. Také mám velmi úzký okruh přátel, kteří mi fandí a zároveň pomáhají. Vše ostatní tudíž vnímám pouze jako okolní šum a ty „hozené klacky pod nohama“ jsou pro mne spíše jen jako tenoučké větvičky, skrze které projdu bez povšimnutí.

Zdroj: Adobe Stock

Naopak si myslím, že jsme pro podnikání jako stvořené. Multitasking je náš největší kamarád. Náš mozek zvládne operovat na nejrůznějších úrovních a zároveň jsme schopné podchytit sebemenší detaily. Čtenářkám však doporučuji, aby se zaměřily na jejich silné stránky. A věci, které jim nejdou, ať delegují na někoho jiného či si na ně najdou obchodního partnera. Dám vám příklad: Pokud vím, že je mojí silnou stránkou kreativita, navrhování produktů a jejich prezentace, je dobré si najít někoho, kdo se bude starat o finance či obchodní stránku daného projektu. Je totiž snadné se při vší té pracovní náloži ztratit. Nemusíte být na všechno samy, i když zcela určitě vím, že byste to zvládly! 

Neopakovatelná. Vím, že bych to už znovu nezvládla. Nedokážu si představit, že bych ještě někdy jela v podobném tempu, a to bez jakéhokoliv nároku na odpočinek. Zároveň vím, že právě toto měla být moje cesta a že by to jinak ani být nemohlo. Kdyby se někdo snažil moji cestu zreplikovat, už by to znovu nefungovalo. Každá doba si totiž nese svoje specifika a trendy, které k ní patří. Jedno je však jisté, když ke správnému produktu či službě přidáte špetičku štěstí a konzistenci, úspěch máte zaručený.

Next article