Domovská stránka » Inovace a technologie » Budoucnost výzkumu a inovací » CONTINENTAL BRANDÝS: PRÁCE S NEJMODERNĚJŠÍMI TECHNOLOGIEMI V INSPIRATIVNÍM PROSTŘEDÍ
Budoucnost výzkumu a inovací

CONTINENTAL BRANDÝS: PRÁCE S NEJMODERNĚJŠÍMI TECHNOLOGIEMI V INSPIRATIVNÍM PROSTŘEDÍ

Ve spolupráci s:
Foto: Continental
Ve spolupráci s:
Foto: Continental

PAVEL BAŘINA

Teamleader, Continental Brandýs

Chtěli byste výsledky své práce vidět každý den kolem sebe? Firma Continental zaměstnává tisíce spokojených pracovníků po celém světě a vy teď můžete být jedním z nich.

VÝROBA ELEKTRONIKY S ŘADOU PŘÍLEŽITOSTÍ

Do brandýského Continentalu jsem prvně nastoupil na praxi na střední elektroprůmyslovce. Continental jsem znal jako pneumatiky, proto mě překvapilo, že se tu vyrábí elektronika do aut. Na vysoké jsme se sem s bratrem vrátili jako brigádníci a hned po škole přešli na plný úvazek, já na pozici Test technika. Řada kolegů sem po střední nebo vysoké škole nastupuje s tím, že po roce dvou sbírání zkušeností zkusí štěstí jinde, naše podmínky jsou ale tak výhodné a práce tak zajímavá, že si to většina rozmyslí a dělá kariéru tady.

POZICE VHODNÁ PRO ABSOLVENTY

Na pozici Test technika je nutné mít aspoň střední školu v oboru elektro. Studenti si tu můžou udělat povinnou praxi a při ní zjistí, co by je bavilo. Já mám navíc titul inženýra, což pro Test technika není nutné, ale není to ani na překážku. Přijde mi naopak skvělé, že jsem mohl nastoupit jako čerstvý absolvent a poznat tu práci od základů.

PRÁCE, KTERÁ VÁS DENNĚ ROZVÍJÍ

V Continentalu rozhodně nezakrníte. Neustále zavádíme nové technologie, se kterými jako Test technik pracujete každý den. Teď se ubíráme směrem robotizace a automatizace výrobních linek. Samozřejmostí jsou školení na každou technologii, která probíhají několikrát ročně, a to jak u nás, tak v zahraničí.

Zdroj: YouTube Continental Career

KREATIVNÍ ŘEŠENÍ VÝZEV

Jako Test technik se rozhodně nenudíte – zajišťujete hladký chod výrobních zařízení, jste tedy neustále na příjmu a řešíte technické otázky. Výroba je stále více automatická, to ovšem neznamená, že se i z techniků stávají stroje. V Continentalu je vítané samostatné uvažování a kreativní přístup k řešení problémů.

SMĚNY JSOU VLASTNĚ FAJN

Dvanáctihodinové směny mohou dát člověku zpočátku zabrat, ale je to jen o zvyku. Když se ohlédnu, musím uznat, že jsem měl více volného času – prodloužené víkendy, volno v týdnu, kdy jsem třeba vyřizoval něco na úřadech. Díky příplatkům se směny vyplatí i finančně, první výplata mě příjemně překvapila.

MNOHO MOŽNOSTÍ

S elektro vzděláním máte v Continentalu dveře otevřené. Máme třeba pozice analytiků, kteří pracují přímo s výrobky. Z Test technika můžete povýšit na inženýra a z něj třeba na vedoucího týmu, kterým jsem dnes já. Možností je opravdu spousta.

Podívejte se na aktuální nabídku pozice TEST TECHNIK a nastartujte svoji kariéru.

Další článek