Skip to main content
Domovská stránka » Inovace a technologie » Budoucnost výzkumu a inovací » IVA PAZDERKOVÁ: POMÁHÁNÍ A SPORT K MÉMU ŽIVOTU PATŘÍ ODJAKŽIVA
Budoucnost výzkumu a inovací

IVA PAZDERKOVÁ: POMÁHÁNÍ A SPORT K MÉMU ŽIVOTU PATŘÍ ODJAKŽIVA

Foto: Iva Pazderková

Jako herečku nebo zpěvačku asi není třeba Ivu Pazderkovou nijak zdlouhavě představovat. Kromě herectví se však věnuje i zajímavým charitativním nebo vzdělávacím projektům a loni dokonce pronikla do profesionální úrovně sportu – zúčastnila se soutěže v disciplíně zvané bikini fitness. V rozhovoru nám prozradila, do čeho se v roce 2021 už pustila a co ji ještě čeká.

Kromě herectví věnujete svůj čas i charitativní činnosti. Na kterých projektech se letos podílíte?

Stala jsem se ambasadorkou aplikace Nepanikař, která poskytuje nejen první pomoc při psychických problémech. Aplikaci si může každý stáhnout zdarma. Najdete v ní nejen akutní pomoc, ale také veškeré možné kontakty, které jsou pro případ nouze užitečné. Sama ji už dlouho používám a je skvělá.

Jinak je pro mě samozřejmostí pomáhat pravidelně. Spolupracuji s organizací Život 90, která se stará o seniory a má skvělé projekty. Také pravidelně přispívám Armádě spásy. Lidé bez domova jsou často přehlíženi – přitom občas stačí málo, abychom jim my se střechou nad hlavou pomohli k šanci na lepší život.

Začátkem roku jste se zapojila do projektu Bezpečný online svět. Proč zrovna tento projekt?

Online svět se v dnešní době s tím reálným prolíná v obrovské míře a myslím, že je opravdu potřeba vzdělávat zejména děti (ale i dospělé) v tom, jak se v něm bezpečně pohybovat. Když jsem byla oslovena, abych se ke kampani přidala a sdílela ji, neváhala jsem. Sama jsem díky ní zjistila, co všechno musím pro svoji online bezpečnost ještě udělat.

Pociťujete inovační kroky ve vaši práci?

V rámci mého povolání především divadelní herečky inovace příliš nepociťuji, protože nahradit živé umění postavené na sociálním kontaktu a sdílení emocí bok po boku dle mého názoru nejde. Ale v rámci online firemních akcí a ostatních aktivit mi současná doba určitě přinesla nové možnosti kreativní práce.

Loni jste se poprvé zúčastnila soutěže v bikini fitness. Jaký to byl pocit?

Skvělý. Byla to cesta nesmírně těžká, vyžadující nejen extrémní proměnu fyzickou, ale především mentální. Jsem na sebe právě proto pyšná. Nečekala jsem, že zvládnu tak tvrdou disciplínu v mnoha směrech, navíc takovou, kterou si sama určím. Letos půjdu soutěžit znovu a těším se.

Je fitness koníčkem, kterému se věnujete už dlouho? Popřípadě k jakému sportu jste měla či máte nejblíže?

Sport k mému životu patří odjakživa. Běh, posilovna, kolo, po třicítce jsem přidala tenis. Ale rekreační úroveň je samozřejmě úplně jiná než soutěžní příprava… Každopádně vracet tělu to, že pro nás 24 hodin denně pracuje, by mělo být samozřejmostí. Dobrá kondice pro mě znamená dlouhodobou svobodu.

Next article