Skip to main content
Domovská stránka » Inovace a technologie » Budoucnost výzkumu a inovací » LETOŠNÍ VĚDAFEST NA TÉMA DIGITÁLNÍ SVĚT BUDE OPĚT CELOREPUBLIKOVÝ
Budoucnost výzkumu a inovací

LETOŠNÍ VĚDAFEST NA TÉMA DIGITÁLNÍ SVĚT BUDE OPĚT CELOREPUBLIKOVÝ

Foto: VědaFest

Devátý ročník Festivalu vědy, nyní VědaFestu, který se uskuteční 8. září, naváže na předešlé ročníky. Různé způsoby prezentace vědy pro veřejnost mají svůj nezastupitelný význam, což potvrdil i loňský online ročník.

Festival vědy 2020 byl první a do té doby jedinou interaktivní online akcí podobného charakteru, která se uskutečnila. Díky virtuálnímu prostředí se jí tak mohli zúčastnit zájemci nejen z Prahy, ale i z celé republiky. Také v letošním roce, kdy se řada podobných aktivit ruší, organizátoři VědaFestu tradici přerušit nechtějí a akci uskuteční.

Po loňské online zkušenosti se i letos organizační tým připravuje na virtuální alternativu VědaFestu. Už teď je totiž zřejmé, že část programu některých institucí proběhne opět online. Letošní formát VědaFestu nabízí dvě možné cesty – jednak jistotu uskutečnění akce v online formátu, jednak možnost konání jednodenní akce naživo.

„Jsme připraveni na všechny možnosti, protože v době rychlých změn se nedá předvídat, co bude v září. Pochopitelně preferujeme konání této popularizační akce naživo. Pevně věříme, že to letos bude možné alespoň v omezeném provedení,“ upřesňují organizátoři VědaFestu.

I letošní ročník, ať už naživo nebo online nebo obojí, má za cíl ukázat lidem, že věda je všude kolem nás, denně na ni saháme a běžně výsledky vědy používáme, aniž bychom si toho byli vědomi. Věda není žádná magie, ale činnost zajímavá a především užitečná. Vědci jsou lidé stejně jako „běžní smrtelníci“, navíc umí zábavným a hravým způsobem představit výsledky svého výzkumu. Každý z návštěvníků se tak může na chvíli stát výzkumníkem, badatelem, konstruktérem, architektem, pilotem, záchranářem, vojákem, kameramanem, hasičem, kovářem nebo truhlářem, vyzkoušet svou zručnost a prozkoumat tajemství mnoha vědních oborů.

Program VědaFestu bude postupně aktualizován na www.festival-vedy.cz.

Festival vědy/VědaFest je společným projektem Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, Vysoké školy chemicko‑technologické v Praze a Českého vysokého učení technického v Praze od roku 2011. Akce se koná za podpory Městské části Praha 6.

Kontakt: Irena Krumlová, e-mail: [email protected], mobil: 604 861 827

Next article