Skip to main content
Domovská stránka » Inovace a technologie » Inovativní Česko » BRNĚNSKÝ START-UP VYVINUL SOFTWARE NA DETEKCI NEJJEMNĚJŠÍCH ŠRÁMŮ
ADVERTORIAL

PETR ŠMÍD

zakladatel a CEO společnosti Pekat Vision

Lidský zrak je omylný může leccos přehlédnout. Ne tak software Pekat Vision, který dokáže za pomoci umělé inteligence odhalit sebemenší závadu na libovolném typu povrchu. Brněnský start-up vedený Petrem Šmídem piloval tento program dva roky, aby nakonec přišel s novou a velmi potřebnou technologií.

“Velkou výhodou řešení Pekat Vision je, že si vystačí s desítkami, maximálně stovkami snímků, přičemž běžné metody AI jich potřebují tisíce až milióny,“ říká Petr Šmíd, zakladatel a CEO společnosti Pekat Vision. 

Kontrola zboží s využitím Pekat Vision zamezí výskytu kazových produktů, čímž zajistí jejich funkčnost i vizuální kvalitu. Spolehlivý program, jenž s přehledem dosáhne světové úrovně, pracuje na prostém a uživatelsky přívětivém principu: software si na základě fotek během několika minut „zapamatuje“ podobu bezchybného výrobku, a s nově nabytou znalostí pak odděluje zrna od plev. Algoritmus na detekci anomálií je schopen odhalit očekávané i nečekané nedostatky, ať už na kovu, textilii, dřevě, anebo na potravinách či lécích. Lze jej tedy uplatnit v různých odvětvích průmyslové výroby.

První testování Pekat Vision úspěšně proběhlo v inovativním centru Accenture v Německu, a záhy už se software těšil velkému úspěchu. Sotva zvítězil v AI Awards v kategorii start-up roku, stal se světovým technologickým lídrem, jehož služeb v současnosti spokojeně využívá jak evropská, tak japonská nebo čínská klientela.

Next article