Skip to main content
Domovská stránka » Inovace a technologie » Inovativní Česko » HARLEY-DAVIDSON PŘINÁŠÍ NA TRH AUTENTICKÝ ELEKTRICKÝ MOTOCYKL
ADVERTORIAL

MICHAL FRIC

Marketing Manager Harley-Davidson CEE

Co vás vedlo k výrobě elektrického modelu?

Chtěli jsme přijít s elektrickým modelem jako první z velkých hráčů na trhu a LiveWire byl skvělou příležitostí, jak propojit naši bohatou historii s nejnovějšími technologiemi. Projekt Livewire byl rozhodně odvážným počinem pro nás jako společnost, tak i značku a došlo k tomu již před více jak šesti lety.
V té době ho měli možnost vyzkoušet pouze novináři, naši dealeři a zákazníci v USA, Kanadě a Evropě, abychom přinesli na trh špičkový prémiový produkt. Výsledkem je pak zcela nová podoba, výkon i pocit z jízdy na motocyklu Harley-Davidson.

Jaký byl proces rozhodování a realizace?

Vize, která vedla až k produkčnímu motocyklu, začala iniciativou Projekt LiveWire, představenou ve formě prototypu v roce 2014. Projekt LiveWire a zkušební jízdy po celém světě daly jezdcům příležitost poskytnout cennou zpětnou vazbu o tom, co očekávají od autentického elektrického motocyklu Harley-Davidson a podílet se tak na vývoji.
Odezva byla velmi pozitivní – a produkční verze LiveWire vychází z poznatků shromážděných při vývoji prototypu, odezvy zákazníků, dalšího designového vývoje Harley-Davidson a nejnovějších pokročilých technologií.

Které přednosti tohoto motocyklu klient nejvíc ocení?

Zákazníci ocení především výkonný elektrický pohon, inovativní design a mobilní konektivitu. Má úžasné zrychlení, na kterém se člověk stane snadno závislým, výbornou ovladatelnost, disponuje špičkovými materiály a zpracováním a kompletní sadou elektronických asistentů a rozhraní pro dokonalou konektivitu.

Stručně řečeno – aby člověk mohl objektivně hodnotit tento stroj, musí ho za a) vidět na vlastní oči, za b) sednout si na něj a za c) vyzkoušet v běžném provozu. Garantuji vám, že i ten největší odpírač elektromobility uzná, že LiveWire má neskutečné jízdní vlastnosti.

Jaké máte plány do budoucna v rámci elektromobility a udržitelného růstu?

V posledních letech se nám podařilo zaujmout nové zákazníky a LiveWire je prvním modelem v portfoliu motocyklů, které přinesou nový styl jízdy a zážitků v jedné stopě. V současné době pracujeme na dvou konceptech – lehkého skútru a středního motocyklu.

Oba koncepty využívají zkušenosti značky Harley-Davidson v oblasti zážitku z jízdy a posouvají hranice designu a technologií. Jako je jízda na motocyklu krásnou krajinou tím nejlepším, co lze v sedle zažít, udržitelný vývoj zůstává důležitým strategickým elementem naší společnosti.


Next article