Domovská stránka » Inovace a technologie » Inovativní Česko » LUBOŠ KULÍŠEK: JSEM ČLOVĚK, KTERÉHO BAVÍ NEUSTÁLE NĚCO TVOŘIT
Inovace a technologie

LUBOŠ KULÍŠEK: JSEM ČLOVĚK, KTERÉHO BAVÍ NEUSTÁLE NĚCO TVOŘIT

LUBOŠ KULÍŠEK

Rozhovor s Youtuberem, influencerem a autorem knihy

Vzpomínáš si ještě na svá první videa na YouTube? Je tvůj pohled na to, jak předávat informace svým sledujícím, stále stejný?

Na svá první videa vzpomínám moc rád! Třeba zrovna to první video jsem tvořil zhruba dva měsíce, jelikož jsem chtěl, aby bylo co nejlepší. Samozřejmě dnes na něm vidím spoustu chyb, jako například špatný zvuk nebo světlo, ale i tak si za ním plně stojím. Byl to první krok, který mi otevřel dveře do tohoto světa. Byl bych hlupák, kdybych ho smazal nebo ho nějak shazoval. Informace se v dnešní době musí předávat opatrněji, protože svět sociálních sítí se v posledních letech velmi změnil. 

Každý čtenář si v knize může najít „to svoje“.

Čemu všemu se věnuješ a co ti zabere nejvíce času?

Jsem člověk, kterého baví neustále něco tvořit. Často se mi stává, že pracuju na několika věcech zároveň. Za poslední půlrok jsem natáčel videa na svůj YouTube kanál, dokončil svoji první knížku, vytvořil vlastní kolekci merche, pracoval na marketingových kampaních s různými značkami a uspořádal svůj první větší event k uvedení knížky. Nejspíš nedokážu říct, co přesně mi zabere nejvíce času. Věci, na kterých pracuji, jsou často neporovnatelné.

Právě jsi vydal svou novou knihu. O čem se v ní můžeme dočíst?

Knížka čtenáři pomůže nahlédnout jak do mého života, tak i do světa YouTube a sociálních sítí. Myslím, že mladším čtenářům může pomoci v některých životních rozhodnutích, třeba se s některými kapitolami v knize ztotožní. Starším čtenářům by zase mohla přiblížit svět, který jim třeba není tak blízký. Zkrátka věřím tomu, že si v ní každý může najít „to svoje“.

Celkem fajn knížka!

Jaká byla příprava knihy? A co samotné psaní? 

Příprava knihy rozhodně nebyla nuda. Původně jsem plánoval napsat knihu za pět měsíců, měla vyjít na jaře 2019. Vše se ale změnilo a projekt zabral mnohem více času, téměř dva roky. Za tu dobu jsem zažil chvíle, kdy se mi kniha psala sama a všechno se mi zdálo růžové, na druhou stranu ale také stavy, kdy jsem si chtěl vytrhat vlasy a myslel si, že knihu nikdy nedokončím a zůstane v mém šuplíku. Ve finále jsem ale neskutečně rád, že se mi projekt podařilo dokončit a to moje „miminko“ přivést na svět. Stálo to za to.

Co se týká moderních technologií, je něco, bez čeho by ses neobešel?

Moderní technologie tvoří velkou část mého života a vždy v něm hrají hlavní roli. Vlastně díky nim můžu dělat svoji práci. Z pracovního hlediska bych se pochopitelně nedokázal obejít bez telefonu a notebooku – jsou to moje hlavní pracovní nástroje. V mém telefonu je však uložená také spousta osobních zpráv, videí a fotek, které uchovávají pro mě důležité vzpomínky. Dá se tedy říct, že bez telefonu bych se neobešel ani v pracovním, ani v osobním životě.

Další článek