Domovská stránka » Inovace a technologie » Inovativní Česko » NEJŠETRNĚJŠÍ PRŮMYSLOVÁ BUDOVA SVĚTA
ADVERTORIAL

Distribuční centrum pro významného německého e-commerce hráče vzniklo revitalizací zchátralého areálu bývalých chebských strojíren. Při jeho výstavbě bylo využito až 90 % původního materiálu a do projektu byla začleněna nadstandardní ekologická řešení, díky nimž došlo ke snížení spotřeby energie o 56 % a uhlíkové stopy o 58 %. Není proto divu, že tato stavba získala několik prestižních ocenění a je označována za vzor pro další průmyslové projekty po celém světě.

I vaše investice mohou podpořit rozvoj podnikání šetrného ke světu kolem nás.

Tento ekologický průmyslový skvost vznikl ve spolupráci české investiční skupiny Accolade a stavitele průmyslových zón Panattoni. Jedná se o první industriální projekt v České republice, který se pyšní známkou udržitelnosti úrovně „Outstanding“. S rekordním skóre 90,68 % byl dle nejnovějších standardů BREEAM 2016 New Construction oceněn jako nejšetrnější průmyslová budova světa. Klíčové v dosažení těchto úspěchů bylo především to, že se vývojářský tým nezaměřoval pouze na jednu oblast inovace, ba naopak: sledoval všechny a spojil je v jeden unikátní projekt. V budově i v okolním prostranství tak narazíte na principy udržitelného rozvoje téměř na každém kroku. Mnoho zabudovaných systémů jde proti zaběhnutému průmyslovému standardu, který má silný negativní dopad na klimatické změny. Distribuční centrum je zasazeno do parku s rozmanitou škálou zeleně včetně původní vegetace. Před halou byl vedle odpočinkové zóny pro zaměstnance vyčleněn také prostor pro hmyzí hotel.

Budoucnost je v udržitelnosti

Haly jsou kromě přístrojů na měření a optimalizaci spotřeby energie vybaveny také předokenními žaluziemi, jež pomáhají šetřit energii spojenou s klimatizací prostoru či chytrým LED osvětlením. Ve vnitřních prostorách nalezneme impozantní systém využívající dešťovou vodu, což snižuje spotřebu pitné vody o neuvěřitelných 84 %. Industriální budova v Chebu představuje však pouhý začátek v cestě za výstavbou moderních průmyslových nemovitostí, jež jsou šetrné k životnímu prostředí. Accolade má mnohem vyšší ambice a nabízí velmi atraktivní příležitost pro investory skrze svůj Industrial Fund. Ti tak mohou jednak profitovat z nájemného od spolehlivých nájemců velkých jmen (průměrný roční výnos až 12 %), a zároveň se podílet na něčem, co má mnohem hlubší smysl a nevyčíslitelnou hodnotu – na udržitelné budoucnosti evropského průmyslu.

Další článek