Skip to main content
Domovská stránka » Inovace a technologie » Technologie a inovace » PRÁCE V IT V PERSPEKTIVNÍ INVESTIČNÍ SKUPINĚ
Inovace a technologie

PRÁCE V IT V PERSPEKTIVNÍ INVESTIČNÍ SKUPINĚ

Ve spolupráci s:
Foto: Adobe Stock
Ve spolupráci s:
Foto: Adobe Stock

VLADIMÍR VOJTÍŠEK

CIO, WOOD & COMPANY

Jaké služby nabízíte ve společnosti Wood & Company pro soukromé klienty a pro firmy?

Pro B2C retailovou klientelu provozujeme automatizovanou investiční platformu Portu, která na základě investičního profilu klienta sestaví z cenných papírů každému portfolio na míru. Portu nabízí široké spektrum produktů od tématických investičních strategií orientovaných například na životní prostředí nebo technologie po možnost investovat do sběratelských předmětů a mnoho dalšího. Bonitnější klientela dává pak přednost osobním službám wealth managementu, v rámci které získavají přístup k jedinečným produktům nejen z dílny WOOD & Company. B2B klientela je u nás také pestrá – jedná se o malé a střední podniky, velké korporace, ale také institucionální investory z velkých bank nebo zahraničních hedgeových fondů. Pro ty zajišťujeme širokou škálu služeb – od prodeje společnosti, přes emise dluhopisů, uvedení na burzu nebo přístup k obchodování na světových burzách.

Jaké technologie ve vaší společnosti využíváte?

Pro každý z uvedených business streamů poskytujeme služby vývoje a podpory systémů. Provozujeme open source technologie jako např. Linux a Kubernetes, ale i technologie Microsoft. Klíčovými backend systémy jsou Calypso a databázový systém Oracle, ve kterém vedeme evidenci majetku všech našich klientů. Prostřednictvím tohoto systému se připojujeme také na pražskou burzu. Dále provozujeme systémy na platformě Dynamics 365 a v ekosystému Power Platform. Tyto systémy nám umožňují proces obsloužení klienta do značné míry automatizovat a urychlit. Mezi další významné systémy patří order management systém a portál pro regulatorní reporting. Aktuálně pracujeme na vývoji nových klientských platforem z rodiny Portu a wealth managementu.

Před jakými hlavními výzvami aktuálně stojíte?

Výzvy spočívají zejména v tom, že ve všech odvětvích poměrně dost rosteme a systém Portu integrujeme s dalšími partnery. Jak systém roste a zvyšují se objemy financí pod naší správou, významně narůstá počet transakcí, což přináší výzvy pro všechny naše systémy – nejen IT, ale i administrativu.

Jak byste popsal firemní kulturu ve Wood & Company?

Jsme otevřená a přátelská firma s poměrně velkou mírou svobody. V rámci IT se snažíme o co nejvyšší míru autonomie jednotlivých specialistů a zároveň o velkou míru spolupráce v rámci týmů – předávání zkušeností, profesionalizaci a podobně. V našem oddělení se také snažíme budovat sportovního ducha společnými aktivitami. S kolegy chodíme běhat, jezdíme na teambuidingy a s pár nadšenci zahajujeme každý den společným rituálem – klikovou challenge!

Máte ve vaší společnosti aktuálně otevřené nějaké volné pozice?

Aktuálně hledáme .NET vývojáře do týmu Portu a seniorního Java vývojáře do zmíněného systému Calypso. V souvislosti s růstem byznysu jsme v poslední době IT tým rozšiřovali a nyní nás je okolo třiceti.

Jaké zkušenosti by měl mít ideální uchazeč?

V případě obou uvedených pozic se samozřejmě jedná o znalosti daných technologií a programovacích jazyků. Snažíme se vybírat lidi, kteří mají pozitivní mindset a rádi sportují. Dáme tedy raději přednost méně erudovanému kandidátovi, u kterého vidíme potenciál a chuť se učit novým věcem, před kandidátem s velkou zkušeností, ale malou mírou ochoty ke změnám.

Next article