Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra pro Gen Z » BÉ HÀ NGUYEN: WELLBEING MI POMOHL ZNOVU SE POSTAVIT NA VLASTNÍ NOHY
ADVERTORIAL

Česká influencerka a youtuberka Bé Hà Nguyen (též známá pod přezdívkou Míša) je propagátorkou wellbeingu. Svůj vietnamský původ přibližuje fanouškům v oblasti kultury i tradiční kuchyně. Je autorkou úspěšné Vietnamské kuchařky a nově také majitelkou šperkové značky Vàng.

Bé Hà Nguyen

influencerka a podnikatelka

V dnešní době není pro mladé lidi snadné se rozhodnout, jakým směrem by se měli vydat. Váhají, čemu se věnovat a v jakém oboru začít svoji kariéru. Jak jste se rozhodovala vy?

Já jsem měla od začátku jasno. Vystupovala jsem na sociálních sítích od 16 let a věděla jsem, že chci jít cestou marketingu. Úspěšně jsem dokončila studium v oboru Marketingové komunikace a PR na Karlově univerzitě, nicméně bych už ten samý obor studovat nešla. Marketing sociálních sítí je dost specifický. Vyvíjí se tak rychle, že ho školy nestíhají následovat a nejlépe si ho osvojíte až praxí. Pokud bych vybírala znovu, zvolila bych práci s daty, sociologii či IT.

Mladá generace vás také zná díky sociálním sítím a vašemu podcastu zaměřenému na wellbeing. Toto téma je klíčové zejména pro generaci Z, a to ve všech aspektech jejich života. Proč si podle vás mladí lidé tak zakládají na psychické pohodě?

Generace Z žije online životem, který předchozí generace neměly. Díky pár kliknutím se lidé můžou virtuálně přidat do skupin, ve které může sdílet stejné pocity a člověk se tak necítí být sám. Emoční stránka byla dlouho na úkor té fyzické zatracována. Nyní se doporučuje chodit pravidelně k psychologovi stejně jako k praktickému lékaři. 

Co znamená wellbeing pro vás?

Mít se pohodově a vybalancovat všechny důležité esence mého života – rodinu a vztahy, práci a zdraví. Je to jako na horské dráze a určitě bych nechtěla mást čtenáře tím, že se mám neustále dobře. A to i přesto, že dbám na svůj wellbeing. Myslím, že mi to často nedovolí má příliš analyzující mysl. Takže je potřeba ubrat otáčky v hlavě a prostě na ten život tolik netlačit. 

Jak se vám daří skloubit prodej šperků, tvorbu podcastu a kuchařky? Jak se tyto tři odlišné oblasti při vaší práci vzájemně ovlivňují?

Daří se mi to jen díky tomu, že jsou všechny zmíněné věci mojí vášní a dýchám pro ně. Hltám nadčasovou módu, tak jsem si vytvořila vlastní kolekci šperků, kterými bych si svoje outfity doplnila. Wellbeing mi pomohl znovu se postavit na vlastní nohy a učím to i své posluchače. A kuchařka? To byl úplně první a vlastně velmi logický počin, protože moje vietnamské kořeny se točí převážně kolem jídla, které je pojítkem naší kultury.

Jaké máte plány do budoucna v oblasti vašeho podnikání a tvorby?

Značka Vàng má plán v celku jasný. V únoru spouštíme novou kolekci včetně prstenů, které dosud nebyly v nabídce. Rovněž nás čeká velký restock, jelikož se šperky vyprodaly už před zahájením vánoční sezóny, s čímž jsem vůbec nepočítala! V rámci podcastů plánujeme spoustu wellbeing eventů a náš první jógový retreat v krásném resortu v Čechách. Samozřejmě vzniká kupa autorských podcastů a nová kolekce našeho měkoučkého merche. A co se týče mého vlastního obsahu? To je velký otazník. Nejsem úplně velký plánovač, vždycky jsem spíše jela strategii „go with the flow“. Až můj byznys mě naučil plánovat, protože už nejsem ve firmě sama a na mých rozhodnutích stojí práce mnoha lidí. Táhne mě to k holistickým receptům, které bych propojila už se zmíněným wellbeingem, tak uvidíme!

Next article