Domovská stránka » Kariéra pro Gen Z » PHILIP MORRIS: NEBOJÍME SE DÁT PŘÍLEŽITOST MLADÝM LIDEM. DO TÝMU PŘINÁŠÍ NEOCENITELNÉ BENEFITY
ADVERTORIAL

Mezinárodní společnost Philip Morris inovuje nejen celý tabákový průmysl, a určuje tak jeho budoucí směřování, ale stále mění i svůj interní chod. Nenahraditelnou součástí její transformace je i spolupráce s mladými talenty.

Anna Briante

Employer Branding Lead CZ, SK & HU

Od uvedení první generace zařízení na nahřívaný tabák na českém trhu v roce 2017 se naše společnost výrazně proměnila. Prošli jsme organizačními změnami, otevřeli jsme vlastní obchody a samozřejmě se přesunuli i do e-commerce a digitálního prostoru. Celá transformace vyžaduje obrovskou změnu myšlení. Zapojení mladých talentovaných lidí, ať už čerstvých absolventů či kolegů s menšími pracovními zkušenostmi, ale zato se zapálením a chutí učit se nové věci, vnímáme jako neocenitelný benefit.

Mladí lidé přinášení často nový úhel pohledu, nové nápady, mnohdy i výhrady a kritiku stávajících věcí. Snažíme se je proto co nejrychleji začlenit do našich týmů a poskytnout jim dostatek odpovědnosti, ale zároveň i jistoty, že i když se něco nepovede, manažer a tým je stále poblíž a připraven pomoci. I pro mě osobně je spolupráce se studenty, vysokými školami a studentskými organizacemi právě to, co mě na mé práci baví nejvíc.

Je pro nás důležité navázat kontakt s mladými talenty už během jejich univerzitních studií. Proto jsme se tento rok pustili do spolupráce s novými vysokými školami a účastnili jsme se výuk či konferencí např. na Univerzitě Pardubice, ČVUT, ČZU nebo VŠE. V loňském roce jsme také spustili zbrusu nový program Empower, ve kterém v rámci našich oddělení nabízíme rotace, a to včetně krátkodobé zahraniční stáže. Sama jsem svou kariéru začala také jako trainee, a právě možnost odjet do zahraničí a poznat, jak funguje jiný trh, mi kdysi chyběla. S každým nově příchozím členem do našich týmů chceme zároveň zajistit maximální spokojenost na obou stranách. Proto klademe velký důraz na styl komunikace směrem k našim potencionálním kandidátům a snažíme se co nejjasněji představit pracovní prostředí a firemní kulturu, tempo práce i zodpovědnosti jednotlivých týmů.

Zásadní změny, kterými procházíme, přinášejí řadu možností pro seberealizaci. Myslím, že možnost pracovat na důležitých projektech napříč různými odděleními, a ovlivnit tak budoucnost celého odvětví, je pro mladé lidi atraktivní. Právě tyto faktory tvoří ideální prostředí pro ty, kteří se chtějí naučit co nejvíce a posunout svoji kariéru rychle dopředu. Ve spojení s našimi interními vzdělávacími programy vytváříme skvělé startovací místo pro ty, kteří se chtějí naučit co nejvíce a rychle se posouvat. Ale ať už člověk začne kariéru u nás nebo jinde, je podle mě extrémně důležité, aby jim jejich první zaměstnavatel opravdu sedl. Budeme jen rádi, pokud jím budeme právě my.

Další článek