Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra pro Gen Z » STAVEBNICTVÍ SE MĚNÍ A POTŘEBUJE K TOMU MLADÉ LIDI
ADVERTORIAL

Vývoj technologií jde rychle kupředu a pro budoucnost každé firmy je zásadní neztratit krok s dobou. COLAS CZ proto dává příležitost mladým lidem a vítá jejich inovativní nápady.

Tomáš Polačik

BIM manažer COLAS CZ

Po svých studiích v zahraničí nastoupil Tomáš v lednu 2021 do COLAS CZ jako BIM specialista. Zabýval se vytvářením a kontrolou informačních 3D modelů staveb a spoluprací s realizačními týmy v oblasti dopravních staveb. Koncem roku 2023 byl povýšen na pozici BIM manažera, kde převzal odpovědnost za vedení týmu, koordinaci projektů, strategické plánování v oblasti BIM a inženýrskou geodézii a mapování.

Digitalizace ve stavebnictví přirozeně vychází ze schopnosti využít moderní technologie. Jak se vám podařilo promítnout vášeň pro inovace do práce ve společnosti COLAS?

Všichni cítíme, že musíme inovovat. Proto jsme se rozhodli zaměřit se na určitou část technologií, která je pro nás relevantní. Začali jsme inovovat v rámci používání dronů na stavbách, což byl velký krok. Postupem času jsme zavedli efektivní využití, tak aby nezatěžovalo naše zaměstnance. To pro nás byla vstupní brána k digitalizaci, kterou jsme uvítali a velmi rychle jsme začali přemýšlet o dalších procesech.

Narůstá trend, kdy firmy ochotně vítají mladou krev, a proto by ho absolventi měli využít.

V týmu máte řadu mladých talentů. Jak je zapojujete do inovačních procesů?

Mladým dáváme volnou ruku, aby ukázali, jak vnímají některé procesy. Snažíme se je podpořit pořízením potřebného SW, aby mohli svou práci realizovat a následně prezentovat. V tuto chvíli nás tato strategie posunula dál a jejich nápady uvádíme do praxe.

Podívejte se na pracovní příležitosti v COLAS CZ >

Co byste poradil mladým lidem, kteří uvažují o kariéře ve stavebnictví a chtějí se podílet na inovacích?

Myslím, že stavebnictví je zajímavé právě i díky inovačnímu potenciálu. Narůstá trend, kdy firmy ochotně vítají mladou krev, a proto by ho absolventi měli využít. Prostřednictvím BIM, technologií ke zvládnutí softwaru, který dosud nikdo neovládal, tak mohou přispět k velké pozitivní změně celého oboru.

Více o společnosti COLAS CZ:

Next article