Domovská stránka » Kariéra pro Gen Z » UNIVERZITY POMÁHAJÍ S BUDOVÁNÍM KARIÉRY JIŽ BĚHEM STUDIA
Kariéra pro Gen Z

UNIVERZITY POMÁHAJÍ S BUDOVÁNÍM KARIÉRY JIŽ BĚHEM STUDIA

Zdroj: Adobe Stock

Výběr vysoké školy představuje pro mnoho mladých lidí těžké rozhodování. Klíčové pro ně často je, jestli jim absolvování daného oboru zajistí snadné uplatnění na pracovním trhu. Univerzity jsou si toho vědomi, a proto svým studentům nabízejí podporu s nastartováním jejich kariéry již v průběhu studia.

Kariérní centrum ČVUT: Poskytuje studentům komplexní podporu a přípravu na budoucnost

MgA. Iva Hájková Peláková

vedoucí Kariérního centra ČVUT
Odbor PR a marketingu

Kariérní centrum není jen místem, kde se píší životopisy a připravuje se na pohovory. Ale pomáhá také lidem se zvládáním studia či v rámci jejich seberozvoje. Právě i díky těmto službám mohou studenti získat práci, která jim dává smysl. Kariéra totiž nezačíná až vstupem na trh práce. Začala už dříve a během vysoké školy je potřeba ji aktivně tvořit.

Kariérní poradci na ČVUT studujícím pomáhají rozpoznat jejich silné stránky a radí jim, jak s nimi pracovat. Dále se studenty snaží navést správným směrem pomocí koučinku a osobnostního testování či skupinových workshopů, které je podpoří v rozvíjení tzv. soft skills (např. komunikační dovednosti nebo efektivní time-management). KáCéčko rovněž propojuje studenty se zaměstnavateli formou mentoringového programu. Ukazuje aktivním mladým lidem, jak mohou už při studiu začít podnikat, a pomáhá jim tak vytvořit kvalitní portfolium. Kariérní centrum zkrátka nabízí komplexní přípravu pro úspěšnou cestu studiem i v rámci kariéry.

TUL: Vzděláváme budoucí technické talenty s ohledem na potřeby trhu

Mgr. Lenka Hanušová

PR manažerka TUL; Ústav pro nanomateriály
Pokročilé technologie a inovace

Tato vysoká škola je jednou z předních vzdělávacích institucí, která umí připravit své studenty na úspěšnou kariéru na pracovním trhu. S moderními vzdělávacími programy, úzkou spoluprací s průmyslem a důrazem na praktické dovednosti si Technická univerzita v Liberci (TUL) vybudovala vynikající pověst. TUL úzce spolupracuje s regionálními a mezinárodními společnostmi, což umožňuje studentům navázat kontakty s potenciálními zaměstnavateli. Univerzita pořádá pravidelné kariérní veletrhy, workshopy a přednášky, které umožňují studujícím seznámit se s aktuálními trendy a potřebami trhu. Díky všem těmto faktorům má Technická univerzita v Liberci úspěšné skóre v uplatnění svých absolventů na pracovním trhu. Jejich inženýrské a technické dovednosti, spolu s praktickými zkušenostmi a soft skills, jim poskytují konkurenční výhodu. Proto studenti často nemusí zaměstnání vůbec hledat, neboť dostávají nabídky už při studiu.

VUT: Pokud tě baví technika, jsme pro tebe ideální volbou

Mgr. Petr Kubíček

specialista komunikace
Tiskové oddělení – Rektorát VUT Brno

Vysoké učení technické v Brně nabízí nejen široké a bezproblémové uplatnění, ale také svobodu a odvahu k realizaci tvých nápadů. V moderním studijním a výzkumném prostředí najdeš řadu příležitostí k zapojení do řešení výzev budoucnosti, jako jsou například rozvoj udržitelných měst, design výkonnějších čipů, život s umělou inteligencí nebo kosmické mise. S profesním rozvojem ti pomůžou partneři z průmyslu, kteří se podílejí na přípravě studijních programů, stáží nebo témat závěrečných prací. Získáš tak přístup k nejnovějšímu know-how, reálnému využití špičkových technologií a zejména praktickou zpětnou vazbu. Na VUT rovněž víme, že vztah k technickému vzdělávání si člověk osvojuje již před vysokoškolským studiem. Proto pořádáme letní školy nebo projekt VUT Junior, které seznamují děti a mládež se světem moderních technologií a vědeckých poznatků.

Další článek