Domovská stránka » Kariéra pro Gen Z » VOLKSWAGEN FINANCIAL SERVICES PODPORUJE STUDENTY NA JEJICH CESTĚ K VYSNĚNÉ KARIÉŘE
ADVERTORIAL

Mladí lidé, kteří se snaží zkombinovat studium s prací, mají ve Volkswagen Financial Services dveře otevřené. Získají zde nejen maximální podporu, ale i možnost dalšího rozvoje a kariérního růstu. O svých zkušenostech s prací při studiu, dalším vzdělávání a své současné pozici nám více řekli Jakub Stankovský a Soňa Poloprudská.

Jakub Stankovský

vedoucí oddělení Digital & Direct Sales

Jak už napovídá název pozice, Jakub se soustředí na prodej našich produktů v onlinu. Digitalizuje veškeré dokumentace ve společnosti. Jeho kariéra u nás začala už v roce 2008, kdy v call centru začínal jako brigádník. A díky talentovým programům, které nabízíme našim zaměstnancům, si vyzkoušel mnoho pozic napříč firmou a získal tak spoustu zkušeností.

Jakub Stankovský: Ano, nejprve jsem pracoval jako brigádník. Na plný pracovní úvazek jsem přešel ještě jako student prezenčního bakalářského studia. Musel jsem tedy skloubit práci a studijní požadavky. To mě vlastně ve Volkswagen Financial Services posunulo. Také mi nejspíš pomohla přirozená schopnost multitaskingu a umění přepínat mezi prací a studiem, dále odpovědnost a dobrý time management, protože jsem si plánoval zkoušky a učení jako dovolenou a neměl jsem moc prostoru neuspět ani čas na opakování zkoušek. Musel jsem si vybrat tu nejefektivnější variantu učení s nejvyšší přidanou hodnotou tak, abych zkoušku udělal. Tohle se dá dobře uplatnit i v práci – zaměřovat se pouze na věci důležité a urgentní a hledat efektivní cesty řešení s přidanou hodnotou.

Zdroj: Adobe Stock

Jakub Stankovský: Ano, sám jsem tu podporu dostal a vnímám ji jednoznačně pozitivně. Na začátku jsem dostal důvěru a v rámci dalšího růstu jsem mohl absolvovat několik programů na vzdělávání jak na hardskillové, tak soft skillové a leadershipovské vlastnosti. Myslím, že tou dobou jsem byl jediný z řad studentů vysoké školy i mého blízkého okolí, kdo měl zkušenost například s individuálním kariérním koučem. Za tuhle příležitost jsem velmi vděčný.

Soňa Poloprudská

HR analytička

Zaobírá se veškerými čísly, které HR musí řešit, daně, statistiky apod. Začínala u nás na brigádě, pak se skrze talentový program vypracovala a nyní u nás pracuje na plný úvazek.

Soňa Poloprudská: Mám skvělou vedoucí, která mi pomohla naplánovat aktivity v průběhu roku tak, abych si mohla vzít delší volno na státnice, takže jsme vše s týmem zvládli. Zároveň mi vycházeli ve VWFS vstříc, pokud jsem potřebovala volno i na další zkoušky. Samozřejmě tím, že už jsem u nás znala procesy, tak jsem i věděla, které termíny budou pro skloubení studia a práce lepší.

Soňa Poloprudská: Budu upřímná, kombinovat práci se studiem pro mě nebylo vždy snadné, především když pracuji už na klasický úvazek. Bylo vyčerpávající držet v hlavě souběžně dvě důležité životní priority. Nejdůležitější je ale schopnost domluvit se – vždy informovat nadřízeného/tým o všem dopředu a plánovat další aktivity spolu, aby někde nevznikl problém. I při hledání práce ke studiu je nejlepší být o svých časových možnostech otevřený a upřímný, a nastavit si tak reálná očekávání. Myslím ale, že to rozhodně stojí za to. Zkušenosti získané v práci během studia jsou pro mě hrozně cenné – hladce jsem díky nim zaplula do pracovního života. Navíc je výhodou, že od studenta se hned neočekává, že bude všechno umět a znát. Má tedy možnost se vše naučit od nuly a po zakončení studia už má praxi a ví co a jak.

Zdroj: Adobe Stock

Soňa Poloprudská: Za úspěch považuji už samotný postup z HR supporta v rámci brigády na HR analytika. A především to, že ve mně měla nadřízená důvěru a tuto roli mi svěřila. 😊 A také to, že se mi povedlo novou roli zvládnout a vše se naučit.

Další článek