Domovská stránka » Kariéra v technologiích » „A CO BUDEŠ DĚLAT V PIVOVARU, KDYŽ NEPIJEŠ PIVO?” 
ADVERTORIAL

Jaké je to pracovat ve společnosti, která dala vzniknout legendě známé po celém světě? Je otázka, zdali pijete pivo, v Prazdroji součástí pohovoru? A jaká firemní kultura vás zde čeká? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru s Claudií, trainee Prazdroje.  


Pracuješ v jednom z největších a nejvyhlášenějších českých pivovarů, ačkoliv paradoxně pivo nepiješ. Proč jsi se rozhodla pro práci právě v Prazdroji?

Prazdroj je pro mě synonymum národní hrdosti, tradice a kvality. Společnost se aktivně angažuje v tématech, jako jsou udržitelnost, diverzita nebo well-being. Přátelská kultura, firemní hodnoty a skvělí lidé jsou pak tím, co tvoří pracovní prostředí se skvělou atmosférou a také důvod, proč se každé ráno upřímně těším do práce.

To, že nepiju pivo, jsem na sebe na pohovoru práskla asi tak ve třetí větě a následně při seznamování s každým kolegou: „Ahoj, jmenuji se Claudie a nepiju pivo.” Prazdroj ale už dávno není jenom o pivu. A práce a pozice jsou tu stejně tak pestré jako naše portfolio, vybere si každý!  

Jsi student nebo absolvent? Rozjeď svou kariéru v Prazdroji!

Pivo pít nemusíte, ale i tak vás kolegové naučí, jak jej správně čepovat, FOTO: Plzeňský Prazdroj

Jaké jsou výhody prazdrojského trainee programu? 

Zejména možnost vyzkoušet si práci v několika týmech a na různých projektech, což je ideální pro člověka, který si po škole není 100% jistý, jaká pozice by ho naplňovala. V našlapaných 24 měsících se snažím naučit se co nejvíce. Aktuálně jsem pracovně v Římě! Zároveň vím, že se mnou Prazdroj počítá do budoucna. Až se bude blížit konec poslední rotace, budeme společně plánovat moje další směřování.

Jaké je to pracovat pro partnerský pivovar v Itálii?  

Je to obrovská výzva! Baví mě učit se o stejném businessu v kontextu jiné kultury, historie, trhu a mentality lidí. Kulturní šok mě neminul, ale posouvá mě to dál. I každé zakopnutí nebo pád je pohyb směrem vpřed.

Nové zkušenosti a zážitky pak můžu sdílet s dalšími trainees po celé Evropě. Verča z logistiky je v Nizozemí a jezdí každý den do práce na kole. Já jezdím autem, protože autobus tu přijede pozdě, nebo vůbec. Tamara s Tomášem jsou v Británii zaskočeni britským přízvukem, oproti tomu Agáta z marketingového týmu byla v Rumunsku a angličtinu kolegů si jen pochvalovala. I když jsme od sebe tisíce kilometrů, pořád zůstáváme jeden tým. Tým Prazdroj. 

Co bys doporučila těm, kteří zvažují kariéru v Prazdroji?

Poslat životopis. Skvělá kultura, skvělí lidé a skvělý produkt je to nejvíc, co si můžu od své práce přát.

Nasbírejte nové zkušenosti s Prazdrojem! 

Spolupráce s mladými talenty nás baví. Proto, abyste uspěli v Prazdroji, nepotřebujete desítky let zkušeností. V Prazdroji najdete stabilní zázemí a sílu ukázat světu, co ve vás je. Protože vášeň je u nás nejlepší kvalifikace! 

FOTO: Plzeňský Prazdroj

Trainee program

Končíte školu a přemýšlíte, co dál? Rádi zkoušíte nové věci? Toužíte po skvělém kariérním startu? Tak v tom případě pro vás máme to pravé!

Program na 24 měsíců se smlouvou na neurčito. Vyzkoušíte si několik „rotací“ na odděleních nebo pozicích, které vás zajímají.   

V rámci skupiny Asahi můžete na jednu z rotací  odjet i do partnerského pivovaru v zahraničí. Láká vás Nizozemí, Itálie, Velká Británie či Rumunsko? Rozhodně je na co se těšit!

Řada Trainees si v Prazdroji již vybudovala úspěšnou kariéru a dnes zastávají klíčové manažerské role společnosti. Zajímají vás jejich příběhy? Podívejte se na náš Instagram nebo kariérní stránky.  

Stáže

Stále ještě studujete, ale chcete již získat pracovní zkušenosti? Nastartujte svou kariéru prací na skutečných projektech!

Jako náš stážista rozhodně nebudete dělat pouze rutinní administrativu. Budete pracovat na vlastním projektu s reálným přínosem. Výsledky projektu nakonec odprezentujete vedení. Po celou dobu je však stáž rovněž finančně ohodnocena – u nás se rozhodně nepracuje zadarmo. 

Tak na co ještě čekáte? Pošlete nám životopis!

Nemáš zrovna po ruce životopis? Nevadí, stačí když nám vyplníš kolonky níže a náš systém vygeneruje životopis za Tebe.

Ještě jste se nerozhodli? Zkoukněte náš Instagram @Žijeme.Prazdroj a ochutnejte atmosféru Prazdroje sami.  

Další článek