Domovská stránka » Kariéra v technologiích » GOPAS: ZÍSKEJTE AŽ 50 000 KČ NA IT KURZY
ADVERTORIAL

Informační technologie hrají v našich životech čím dál důležitější roli. Proto je třeba zvýšit nejen počet IT specialistů, ale i dalších lidí, kteří se v informačních technologiích neztratí. GOPAS tak reaguje na celospolečenskou poptávku a zprostředkovává širokou nabídku IT kurzů.

JAN DVOŘÁK

výkonný ředitel GOPAS

Na webu skola.cz aktuálně nabízíte dotované vzdělávací kurzy přes program Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Lidé mohou získat příspěvek až 50 000 Kč na jakékoliv IT kurzy. Z jaké nabídky mohou vybírat?

Nabídka kurzů je opravdu široká, od školení v oblasti kancelářských dovedností, tvorby webu, grafiky, programování, databází přes IT bezpečnost až po kurzy AI. Jsme na trhu více než třicet let a úroveň našich kurzů tomu odpovídá.

Jaká je unikátnost a hodnota kurzů v oblasti technologií, které GOPAS poskytuje, vypíchnul byste některé?

Naše společnost poskytuje širokou škálu počítačových kurzů, aktuálně je to více než 2500 druhů. Poskytujeme například mnoho kurzů z oblasti zpracování dat, kde jsou nejoblíbenější kurzy Power BI. Samozřejmě máme v nabídce i mnoho kurzů z oblasti programování. Mezi nejvyhledávanější patří v současnosti například kurz programovacího jazyka Python nebo kurzy Java. Nabízíme i velmi zajímavé a unikátní kurzy z oblasti IT bezpečnosti a v poslední době jsme rozšířili naší nabídku v populární oblasti kurzů AI – umělé inteligence.

Jak společnost GOPAS reaguje na aktuální trendy a nové technologie, případně na nová nařízení v souvislosti s legislativou ve svých vzdělávacích programech?

V současné době vychází upravená evropská směrnice o kyberbezpečnosti (NIS2) z roku 2016 se podle a dotkne se mnoha firem v Česku, kde vychází v platnost v říjnu příštího roku. Ty budou muset zlepšit své zabezpečení, umět reagovat na možné útoky a vzdělávat zaměstnance. Za nedodržování nových pravidel přitom hrozí vysoké pokuty. Proto nyní nabízíme kurz na toto téma, který bude tuto problematiku řešit. Jak již zaznělo, nabízíme samozřejmě i kurzy AI. Máme v nabídce velké množství kurzů v této oblasti.


Co mohou kurzy v rámci tohoto projektu MPSV účastníkům přinést?

V první řadě se jedná o opravdu výjimečnou nabídku. O příspěvek na kurz může žádat každý a MPSV přispívá částkou až 50 000 Kč, a uhradí tak až 82 % z ceny kurzu. Díky kurzům si můžete rozšířit své vědomosti a znalosti v oblasti IT, ale také ve svém životě nastartovat kariérní změnu. V současném digitálním světě totiž prakticky neexistuje sektor, kde informační systémy nehrají výraznou roli.

Další článek