Domovská stránka » Kariéra v technologiích » NEXEN TIRE: MODERNÍ TECHNOLOGIE ULEHČUJÍ NAŠIM ZAMĚSTNANCŮM PRÁCI
ADVERTORIAL

Mezinárodní společnost Nexen Tire klade důraz nejen na kvalitní výrobu, ale také na výzkum a vývoj inovací, které samotné výrobě předcházejí. Proč je Nexen Tire nejen firmou s kvalitními produkty, ale i skvělým zaměstnavatelem?

Ing. LINDA KOSTRŮNKOVÁ

HR manažerka Nexen Tire

Bc. PETR MICHÁLEK

manažer mechanické údržby Nexen Tire

Ing. PETR CHROMY

výrobní unit manažer Nexen Tire

Nové technologie a sílící automatizace zcela mění podobu výroby. Jak velkou roli hrají v Nexen Tire?

Petr Michálek: Markantní. V závodě využíváme nejnovější technologické inovace. Jednou z klíčových součástí našeho výrobního procesu je systém autonomních vozíků LGV (Laser Guided Vehicle), EMS (Electrified Monorail System) a RGV (Rail Guided Vehicle), které jsou řízeny inteligentním softwarem. Tyto vozíky zajišťují efektivní a bezpečný přesun jednotlivých produktů v závodě. Ústředním výrobním procesem je TBM (Tire Building Machine), kde se kompletují jednotlivé části pneumatiky za pomoci plně automatizovaného stroje VMI.  

Petr Chromy: Obecně se dá říci, že nejmodernější technologie zaměstnancům ulehčují práci. Pro správné nastavení technologií je zapotřebí poznat a pochopit základní principy fungování jejich řídicích systémů. V tomto ohledu flexibilnější mladší generace, která rychleji vstřebá, jak jednotlivé stroje pracují a co je důležité k jejich plynulému chodu. Vždy je to však o jednotlivcích.

Přemýšlíte o změně zaměstnání? Podívejte se na naše volné pozice ZDE

Řada juniorů se u vás rychle vypracovala. Jak přesně s rozvojem zaměstnanců pracujete?

Petr Chromy: Kdo má touhu a chuť se zlepšovat a rozvíjet své znalosti, dostane možnost čerpat poznatky od zkušenějších kolegů. Takoví zaměstnanci se v naší společnosti kariérně vypracovali na vyšší pozice. Naším cílem je podpořit v rozvoji každého zaměstnance.

Linda Kostrůnková: Máme propracovaný systém zaškolení nových zaměstnanců. Nejprve se noví zaměstnanci seznámí s celým chodem závodu a jeho jednotlivými výrobními unity, aby pochopili kontinuitu výroby. Na svém pracovišti jsou postupně zapracováváni dedikovanými školiteli z řad nejzkušenějších zaměstnanců dle plánu zaškolení. Zaměstnanci prochází znalostními i praktickými testy. Chceme se tím ujistit, že opravdu znají svou práci tak, aby i náš produkt plnil nejvyšší možnou kvalitu.

V čem je podle vás Nexen Tire jedinečnou firmou a zaměstnavatelem?

Linda Kostrůnková: Naše společnost je jedinečnou hned z několika důvodů. Vyznačujeme se kvalitními produkty. Neustále investujeme do jejich inovací. Mezi ty nejvýznamnější patří pneumatiky s nízkým odporem, pneumatiky s vysokou účinností paliva a pneumatiky z recyklovaných materiálů. Pro zaměstnance naše firma nabízí především prostředí s bezpečnými pracovními podmínkami, rovné odměňování a širokou škálu benefitů.

Hledáte zaměstnavatele, který si bude vážit vaší práce, řádně ji ohodnotí, poskytne vám jistotu a zázemí?

Pro koho je práce u vás vhodná a přináší nějaké výzvy?

Linda Kostrůnková: Zaměstnanci, kterým se u nás líbí a mají výsledky, se shodují v několika základních rysech. Záleží jim na týmové práci, mají respekt k technologiím a chuť učit se. Výzvou pro ně je komplexnost know-how, které je ke kvalitně odvedené práci potřeba.

Kdybyste měla celou vaši společnost popsat jako jediného člověka, jaké by byly jeho vlastnosti?

Linda Kostrůnková: V tom případě bych ho označila za pana Dokonalého. Je inovativní a díky neustálému vyvíjení obslužných programů pokrokový, dynamický, s drivem a zároveň notnou dávkou trpělivosti. Je přitažlivý svou neústupností, tahem na branku a entusiasmem.

Další článek