Domovská stránka » Kariéra v technologiích » NKT SPOJUJE VĚDU, VÝVOJ A VÝZKUM S PRAXÍ
ADVERTORIAL

Činnost technologické společnosti NKT je pevně spjatá nejen s průmyslem, ale i vědou a výzkumem, bez kterých by její inovativní kabelová řešení nemohla vzniknout. Partnerství vědy a praxe NKT navíc dokazuje i výběrem svých zaměstnanců.

LUDĚK PELIKÁN

HV Testing Specialist v NKT

Dříve jste pracoval v akademické sféře. Co odstartovalo vaši kariéru? Můžete nám přiblížit svůj výzkum?

Byla to především zvědavost, která vznikla při tvorbě mé diplomové práce na VUT v Brně zaměřené na testování kabelů. Během tvorby práce jsem objevil mnoho technických poznatků, ale po jejím dokončení bylo zřejmé, že pro mě i pro ostatní zainteresované do tohoto tématu existuje mnoho nepoznaného. Proto jsem pokračoval ve studiu. V té době byla také vystavena nová vysokonapěťová zkušebna, která umožňovala spojit teoretické poznatky s reálným měřením. To mi přineslo mnoho užitečných poznání.

Hledáme nové kolegy. Přidejte se k nám!

Co vás motivovalo k tomu přejít z akademického prostředí na pozici v NKT?

Největší motivací byla náplň práce. Zahrnovala totiž jedinečnou příležitost zabývat se zprovozněním a stanovením procesů zkušebny, díky jejímž parametrům najde v Evropě konkurenci jen těžko. Navíc témata, kterým se v NKT věnuji, jsou velmi blízká mým předchozím akademickým aktivitám.

Benefity, díky kterým vás to bude bavit ještě víc najdete ZDE

Jaké dovednosti a znalosti jste si přinesl z univerzitního prostředí?

V univerzitním prostředí jsem nabyl vědomosti o přenosu a distribuci elektrické energie, problematice kabelových souborů a vysokonapěťovém zkušebnictví. Také jsem si vyzkoušel vedení prací a osvojil schopnost prezentace dosažených výsledků a hodnocení prací ostatních. Mimo jiné jsem poznával ostatní vysokonapěťové zkušebny, výrobní závody zaměřené na elektroenergetiku a další prostředí ostatních univerzit, se kterými jsem spolupracoval.

Proč se přidat k týmu NKT? Zjistěte ZDE

Jak se pracovní prostředí a výzvy v NKT liší od toho, co jste zažíval na univerzitě?

Rozdílem je jistě spolupráce ve větších týmech, i s mnoha zahraničními kolegy. Navíc s vedoucí pozicí nesu větší zodpovědnost. Nicméně, předávání zkušeností z univerzitního prostředí ostatním kolegům shledávám velmi přínosným, stejně tak objevování toho, jak fungují procesy zkoušení kabelů v praxi. Obě pracovní prostředí nabízí skvělou možnost seberozvoje.

Přemýšlíte o změně zaměstnání? Zkuste to u nás!

Jaká je vaše role ve vývoji nových technologií a inovací v NKT?

Většina technologií a procesů zkoušení, které zajišťují ověření kvality výrobku, byla převzata ze sesterských poboček ve Švédské Karlskroně a v Německém Kolíně nad Rýnem. Mým úkolem je technologie a procesy aplikovat a poupravit pro prostředí vybudované ve Velkém Meziříčí. Zároveň také zajišťuji, abychom práci vykonávali co nejefektivněji, a navrhuji možná vylepšení pro usnadnění procesu zkoušení. Příkladem může být využití staršího zkušebního vysokonapěťového zdroje společně s novými diagnostickými zařízeními nebo analýza urychlení přípravy zkoušených kabelových vzorků.

Další článek