Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra v technologiích a výrobě » ZAMĚSTNAVATEL 4.0: TECH, INOVACE, FLEXIBILITA A KARIÉRA NA MÍRU
ADVERTORIAL

Jako světová technologická společnost a přední dodavatel pro automobilový průmysl mění Continental už více než 150 let způsob, jakým se svět pohybuje. Zároveň ale také dlouhodobě bourá stereotypy o výrobním průmyslu. Třeba o tom, kdo v něm pracuje nebo jak má vypadat kariérní cesta.


Při téměř 200 000 zaměstnancích v 57 zemích světa nejsou ženy na technologických pozicích v Continentalu rozhodně výjimkou a mnohé příběhy zaměstnanců dokazují, že tradiční lineární kariéra už dávno není normou.

Své o tom ví i Kristina Rochová, která pracuje od roku 2011 v brandýském závodě. „Vystudovala jsem Procesní inženýrství na VŠCHT a začala v Continentalu v zákaznické kvalitě. Postupem času mě začala zajímat data a business intelligence. Když se naskytla šance na interní posun, neváhala jsem. Nyní vedu tým datové analýzy. Zároveň jsem mámou dvou malých dětí, takže bez home office, sick days a dětského koutku s hlídáním přímo u nás v závodě by nebylo obě role jednoduché skloubit.“

Flexibilní formy práce fungují v Continentalu už od roku 2017 a zaměstnanci mohou lépe balancovat pracovní a osobní život díky pružné pracovní době, částečným úvazkům, home office nebo mobilní práci. Novým atraktivním benefitem je také možnost pracovat až měsíc z jiné evropské země.

Nelineární kariéra

Continental klade důraz nejen na technický pokrok, ale také přátelskou a růstově orientovanou firemní kulturu. Díky propracovaným rozvojovým programům mají stovky zaměstnanců každý rok prostor posouvat své dovednosti, manažerské schopnosti nebo si osvojit novou odbornost, a tak ve své kariéře růst horizontálně. Rotace mezi odděleními a naplňování pozic interními talenty jsou samozřejmostí.

Aktuální volná místa najdete ZDE

Vzdělávání a reskilling podporuje Continental nejen interně. Spolupracuje například s organizací Czechitas, která se zaměřuje na IT rekvalifikaci žen. Zbyněk Vacl, globální IT manažer a jeden z iniciátorů partnerství, zdůrazňuje: „V Česku mají ženy v IT nejnižší zastoupení v Evropě. Jsme rádi, že tohle můžeme společně měnit, a také ukázat studentkám, jak atraktivní kariéru lze u nás vybudovat. I když nejsme typický IT zaměstnavatel, celosvětově u nás v IT pracuje více než 21 000 lidí a možností rozvoje a uplatnění je mnoho.“

Příležitost pro mladou generaci

Talentovaní mladí lidé, kteří umí řešit technické výzvy, inovovat a automatizovat jsou pro budoucnost průmyslu klíčoví. Continental se každý rok spojuje s desítkami škol, aby pomohl mladým lidem objevit svůj potenciál a rozhodnout se pro vhodné povolání. Exkurze, praxe a stáže dávají studentům možnost poznat rozmanitost kariérních cest a nechat se inspirovat příběhy, jako je třeba ten dvojčat Petra a Pavla Bařinových.

Petr popisuje: „V Continentalu jsme začali během středoškolských praxí, a protože nás výrobní prostředí pohltilo, pokračovali jsme i během vysoké školy při semestrální stáži a brigádách. Po vysoké škole jsme pak hladce přešli do námi preferovaných oddělení. Pavel začínal v oddělení údržby, já jako projektový vedoucí nových projektů. Pokračovali jsme přes Industrial Engineering a dnes oba vedeme jako teamleadeři své vlastní týmy Smart Automation a Maintenance. Kdo si chce najít svůj dream job, v Continental má možnost.“

Věděli jste, že:

–  Společnost Continental se do roku 2050 zavázala ke 100% uhlíkové neutralitě, bezemisní mobilitě a průmyslu, cirkulární ekonomice a odpovědnému hodnotovému řetězci. 
–  Diverzitu vnímají jako ekonomickou a sociální nutnost a zároveň inovační sílu. Své závazky na poli diverzity a inkluze potvrdili podpisem Charty diverzity Evropské komise.
– V oblasti genderové diverzity se Continental zavázal do konce desetiletí celosvětově zvýšit počet žen ve vrcholovém managementu na 25 %.
– Jen v Česku najdeme mezi téměř 12 000 zaměstnanci v sedmi závodech zástupce více než 30 národností.

Next article