Domovská stránka » Kariéra ve STEM » CANON: NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PRO NÁS JE, ABY SE ZAMĚSTNANCI CÍTILI DOBŘE
ADVERTORIAL

Společnost Canon patří mezi dlouhodobě úspěšné technologické firmy s širokým portfoliem produktů a inovací. Tempo s dobou neztrácí ani na poli udržitelnosti, diverzity a inkluze. Co nabízí svým zaměstnancům?

JITKA ŠTĚDROŇOVÁ

PR specialistka a manažerka diverzity, Canon CZ

Canon je známý tím, že si zakládá na podpoře diverzity ve všech podobách. A dobře zde tedy funguje i synergie mezi mladší a starší generací. Jak se vám to povedlo a co vnímáte jako ten největší benefit pestrých pracovních týmů?

Částečně je to dané charakterem určitých pozic, třeba někteří naši technici pro Canon pracují přes 25 let a jejich zkušenosti a znalosti jsou nedocenitelné. Šanci ale chceme dávat i absolventům a letos jsme v rámci projektu Talent in Sales přijali studentku VŠE, která si mohla osahat obchodnickou práci ve všech našich obchodních odděleních. Stavět pestré týmy má určitě smysl, každý člověk má jinou zkušenost a dokáže přinést unikátní pohled na řešení problému. Nejdůležitější pro nás je, aby se zaměstnanci cítili dobře.

Jste absolventem školy nebo univerzity?

Setkali jste se v rámci podpory diverzity a inkluze i s nějakými úskalími a výzvami? Jak jste je vyřešili?

Mírné úskalí vidím v tom, že si spousta lidí nedovede představit, co ty pojmy vlastně znamenají. Často mají strach z násilně prosazovaných kvót či neférového znevýhodňování určitých skupin, ale tak to není. Inkluze je o přijetí člověka takového, jaký je, a o snaze mu usnadnit práci. I bezbariérové toalety či web uzpůsobený pro text-to-read jsou prvky inkluze. Po celý rok proto pro zaměstnance pořádáme akce při významných dnech diverzity, jako je Mezinárodní den žen, Pride, Mezinárodní den duševního zdraví, Měsíc neurodiverzity a další, abychom na tato témata upozornili a nenásilnou formou vysvětlovali obecné pojmy či naše postoje. 

Jaké je to pracovat pro společnost Canon? Podívejte se ZDE

Jitka Štědroňová s dcerami, FOTO: archiv JŠ

Pár informací o naší společnosti najdete ZDE

Well-being zaměstnanců je často skloňované téma, ale jen některé firmy ho umí správně aplikovat a posouvat dále. Jaká je situace u vás v Canon?

Well-being zaměstnanců je opravdu důležitý, vždyť k čemu je firmě nadaný a šikovný, ale absolutně vyhořelý zaměstnanec. Od dob pandemie jsme v Canonu zavedli hybridní způsob práce, kdy je povinné strávit v kanceláři dva dny v týdnu a na zbytek je možné využít home office. Věřím, že neřešit každý den vstávání a dojíždění do zaměstnání určitě prospívá psychické pohodě. Tím ale nechceme skončit, v současnosti jednáme například o možnostech online psychoterapie pro zájemce z řad zaměstnanců.

Udržitelná strategie firem je stále důležitějším rozhodovacím faktorem pro uchazeče o práci. Jaká je vaše udržitelná vize?

Pro Canon je udržitelnost výroby a prodeje jedním ze základních pilířů firemní strategie. Soustředíme se na ni ve třech klíčových oblastech: omezování negativního dopadu na životní prostředí, zajištění pozitivního sociálního dopadu a etické výroby a distribuce produktů. Mezi naše konkrétní cíle patří do roku 2023 kumulativně snížit emise CO2 na produktu o 50 %, ve srovnání s rokem 2008. Dále se snažíme o zavedení 100% recyklovatelných obalových materiálů a odstranění jednorázových plastů a polystyrenů. V sociální oblasti pak dlouhodobě podporujeme programy a semináře pro studenty v rámci programu Young People Programme.

Canon je dlouhodobě prosperující firmou. Dokázala byste přiblížit, co stojí za vaším úspěchem?

Jsou to špičkové technologie, které světu přinášíme již od roku 1937. Canon je v určitém smyslu vizionářskou společností, která „chrlí“ jednu technologickou novinku za druhou, a pomáhá formovat trendy. Přinášíme řešení v oblasti fota a videa, inkoustových i laserových tiskáren. Naší specialitou jsou ale i produkční tiskárny, tedy velké stroje, které umí tisknout reklamní plakáty, designové tapety nebo třeba oblíbené Pohlednice Online od České pošty. Na důležitosti v posledních letech nabírají dokumentová řešení, tedy hlavně služby pro digitalizaci. A pokud jste třeba někdy byli na ultrazvuku nebo magnetické rezonanci, je dobře možné, že vás také vyšetřoval přístroj od Canonu.

Další článek