Skip to main content
Domovská stránka » Kariéra ve STEM » NKT: POSOUVÁME HRANICE TECHNOLOGICKÝCH MOŽNOSTÍ
ADVERTORIAL

Globální technologická společnost NKT vytváří inovativní kabelová řešení. Jak přispívá k udržitelné budoucnosti a proč je pro ni důležité zaměstnávat zástupce mladé generace?

RADKA WEIDNER

HR Director v NKT

Jak byste popsala vaši společnost a tamní firemní kulturu někomu, kdo o NKT ještě neslyšel?

Doposud jsem nezažila společnost, která by byla tak otevřená vůči diverzitě a týmové práci. NKT je ambasadorem hodnot „We Care, We Deliver, We Advance“. Navrhujeme, vyrábíme a instalujeme kabelová řešení, která umožňují udržitelný přenos energie. Jsme firmou, která chápe potřeby současné doby a vytváří produkty pro zelenější svět.

Často pracujete na nových a zcela inovativních projektech. Považujete NKT za dynamickou firmu, která jde s dobou?

Nepochybně! Naše firma je globálním dodavatelem s výrobními závody v Evropě, což nám umožňuje navrhovat, vyrábět a uvádět na trh vysoce kvalitní produkty a současně posouvat hranice technologických inovací v oboru. Naše výrobní závody patří mezi nejmodernější, nejflexibilnější a nejefektivnější na světě. Neustále do nich investujeme, aby byly udržovány na nejvyšší technologické úrovni.

Hledáme nové kolegy. Přidejte se k nám!

V NKT nabízíte širokou škálu pracovních příležitostí pro vysokoškoláky a absolventy. Proč by si měli vybrat práci právě v NKT?

Studenti a absolventi u nás mají vždy otevřené dveře. Jsme připraveni nováčky zaučit i bez předchozí praxe. Rádi ukážeme mladým absolventům cestu a pomůžeme jim najít práci, kterou si vysnili, a uplatnit se u nás. Nabízíme širokou paletu perspektivního růstu a možnosti seberealizace. Dokážeme těmto kandidátům předat naše vlastní a jedinečné know-how. Důležité dovednosti a znalosti tak předáváme z generace na generaci.

Dnešní trh práce, nízký zájem mladých lidí o vzdělávání v technických oborech, manuálních činnostech, a v mnoha ohledech i poněkud archaický systém školství, nás jako inovativní a společensky odpovědnou a udržitelnou firmu stále přesvědčují o tom, jak je důležité umět najít, zaučit a správně podporovat další generaci.

Dokázala byste popsat největší přínos, který mladá generace do oblasti technologií přináší?

Mladá generace má inovativní myšlení, moderní pohled a nadšení. Tím oživuje celou společnost a přináší nové perspektivy. To považuji za největší přínos. Talenty, kteří touží po poznání, uznáváme, a také se od nich můžeme stále učit novým věcem.

Benefity, díky kterým vás to bude bavit ještě víc

Jak přesně probíhá zapojení studentů a absolventů do vašich pracovních skupin?

Pro nováčky, studenty a absolventy, máme zajištěn profesionální a velmi poučný proces začleňování, včetně sofistikovaného systému školení. Každý nováček má u nás navíc nastaven adaptační plán, v rámci něhož je mu přidělen kvalifikovaný školitel nebo mentor, který ho provází po celou dobu jeho zaškolování a zaučování na konkrétní pozici.

Podpora nových i stávajících kolegů u nás navíc nikdy nekončí, neboť pracujeme a tvoříme jako jeden tým. Když se podívám na svůj tým personalistů ve Velkém Meziříčí nebo v Kladně, vím, že jsou to profesionálové na správném místě. Poradí a pomůžou komukoli z nás. Osobně jsem na ně velmi pyšná!

Next article