Domovská stránka » Kariéra ve STEM » PRÁCE V KB: ŘEKNĚTE, V ČEM CHCETE BÝT „NEJ“, A BANKA VÁM POMŮŽE VYNIKNOUT
ADVERTORIAL

V Komerční bance kromě stážistů běžně potkáte i studenty, kteří tu pracují už při škole. Volná pracovní doba a agilní způsob řízení jim umožňuje svobodně plánovat čas na sebe, školu i na to, aby vynikli v tom, co je baví. A zdaleka nejde jen o finančnictví.


Touha vyniknout jako předpoklad úspěšné kariéry

V Komerčce se vás neptají, co už umíte – stačí, abyste věděli, v čem chcete být jednou dobří. Nebo nejlepší. Banka vám pak poskytne maximální podporu.

Praxe je (spolu s mentoringem) nejlepší učitel. Proto v KB kromě široké nabídky odborného i osobnostního vzdělávání na kurzech a webinářích nováčkům nabízejí i neocenitelnou příležitost „dívat se pod prsty“ expertům. Ti fungují i jako mentoři mladých talentů. To vše v rámci skutečných projektů s viditelnými dopady v reálném světě.

Speciální programy pro mladé talenty 

Komerční banka úspěšně využívá hned dva. Akcelerační program Tech Inkubator se specializuje na rozvoj mladých IT nadšenců. Druhý nese název Trainee program a kromě IT se zaměřuje i na talenty z oblasti financí, obchodu, analýzy, personalistiky, dat, UX a UI, marketingu nebo designu.

Odborníci z KB úzce spolupracují také s Czechitas, komunitní akademií pro dívky a ženy se zájmem o programování, datové analýzy, tvorbu webů a další digitální dovednosti. Mnoho absolventek pak ve své IT kariéře pokračuje právě v KB.

Jak hodnotí trainee program jeho absolventi?

Velkou výhodou pro studenty (i zaměstnance) je možnost kdykoli změnit svůj výběr specializace. Když zjistí, že např. místo designu chtějí programovat, prostě změní specializaci. Cíl zůstává stejný: identifikovat konkrétní talent a umožnit, aby se v rámci banky maximálně rozvinul. 

Inovace a nová éra bankovnictví – najdete rozdíl?

Těžko, v podstatě jde o totéž. Celá nová éra bankovnictví, kterou Komerční banka před časem představila svým klientům i široké veřejnosti, stojí právě na technologických i personálních inovacích. Ty první zastupují nejmodernější IT technologie a úzká spolupráce s fintech start-upy, ty druhé agilní způsob řízení.

Volná místa pro studenty a absolventy najdete ZDE

Transformace KB je v současnosti jedním z největších digitálních projektů v Česku. A protože stále probíhá, unikátní pracovní zkušenosti můžete v jeho rámci získat i vy.

Udržitelnost a diverzita – klíčové hodnoty KB

Pokud vám záleží na stavu životního prostředí a rovných příležitostech a odmítáte jakoukoli diskriminaci a předsudky, v Komerčce jsou s vámi na stejné vlně.

Komerčka např. podporuje jízdu na kole z práce i domů, pro zaměstnance je k dispozici flotila elektrických aut Škoda Enyaq. V pražské centrále najdete i ekologické Veget Cowork Bistro.

Pokud jste – stejně jako celá KB – odhodláni dělat dobré věci a rozvinout svůj talent, v této bance dostanete veškerou podporu.

Další článek