Domovská stránka » Kariéra ve STEM » SCHNEIDER ELECTRIC: GLOBÁLNÍ FIRMA SE ZÁJMEM O LOKÁLNÍ UDRŽITELNOST
ADVERTORIAL

Společnost Schneider Electric je lídrem trhu v oblasti udržitelnosti nejen díky svým produktům a inovativním technologiím, ale také svým přístupem k internímu chodu firmy a zájmem o řešení lokálních environmentálních a sociálních problémů.

IDA ROČŇÁKOVÁ

HR Director CZ Human resources Europe Operations Schneider Electric CZ

Práce v technologické společnosti je v mnohém unikátní. Čím si vás Schneider Electric získal?

Schneider si mě získal jednak svou vytrvalou snahou mne zlákat do svých řad, ale také tím, že mi bylo umožněno na lokální úrovni zavést spoustu změn ve svěřené oblasti. Dalším důvodem, proč moje srdce hoří zeleně je fakt, že mám smysluplnou práci a svým malým dílem můžu přispět k lepšímu životnímu prostředí díky produktům a řešením, které naše společnost pro své zákazníky nabízí. Kombinace zázemí globální společnosti, která ale nabízí řadu lokálních řešení je naprosto unikátní.

Přemýšlíte o změně zaměstnání? Nahlédněte k nám!

I navzdory předsudkům o práci žen v technologické firmě se ženám u vás velmi daří. Čím to je?

Řekla bych, že faktorů je mnoho. Vždy posuzujeme schopnosti a výkon daného člověka, nikoliv jeho pohlaví, jakkoli banálně to zní. Soustředíme se na rovné odměňování a také poskytujeme mnohé benefity, které podporují skloubení rodiny a práce. Jelikož v ČR pečují o děti primárně ženy, je pro ně tato oblast zvlášť důležitá. Získat si a udržet mladé talenty je pro řadu firem těžká výzva.

Co myslíte, že je pro ně na Schneider Electric atraktivní?

Studenti oceňují, že se učí od velmi zkušených kolegů/kolegyň a jsou hned od začátku zataženi do reálných projektů, kde vidí přímý vliv své práce. Prostě vidí naše technologie v praxi a mohou si vše „osahat“. Dostanou ke své práci podporu, kompetence, ale i příslušnou zodpovědnost.

Spojte se s námi na LinkedInu!

Co naopak nabízíte již zkušeným mediorům a seniorům?

Soustředíme se na jejich další rozvoj a také fakt, že mají obrovské zkušenosti, které je ve společnosti potřeba uchovat jako know-how. Říkávám, že zkušenosti nepřeskočíš a že nejvýkonnější týmy většinou kombinují výhody všech 5 generací, tedy zkušenosti a hluboké znalosti seniornějších zaměstnanců s energií a neotřelými nápady mládí.

Volná místa pro studenty a absolventy najdete ZDE

Čím dál více lidí si také vybírá zaměstnavatele podle plnění cílů ESG. Jak je to v Schneider Electric?

Zejména mladým lidem opravdu hodně záleží na tom, jakým způsobem jejich potenciální zaměstnavatel řeší otázku udržitelnosti a společenské odpovědnosti. A Schneider Electric si v této oblasti vybudoval dominantní postavení. Zavázali jsme se k 11 globálním cílům (např. zero CO2 foot print sites, eliminovali jsme Single Use Plastics, vyvíjíme produkty z materiálů s co nejnižší uhlíkovou stopou, elektrifikujeme náš vozový park…).

Další závazky pak plníme na lokální úrovni. Zabýváme se např. ochranou ptáků v zastavěné oblasti či budováním malých jezírek, které reflektují ESG požadavky. Už teď stanovujeme nové závazky na dalších 5 let.

Další článek